Internationale LIETZ SPORT Jännerrallye

Austria
3.1. - 5.1.2019
snow

Johannes Keferböck

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-65

Ilka Minor

Eurosol Rally Team Austria
Final Placement
All 6.
2 4.

Gerhard Aigner

ŠKODA AUTO Deutschland
DA X 3232

Martin Tomasini

BRR-Baumschlager Rallye & Racing Team
Final Placement
All 3.
2 3.

Simon Wagner

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-20

Gerald Winter

Simon Wagner
Final Placement
All -
2 -

Julian Wagner

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 3

Anne Katharina Stein

BRR-Baumschlager Rallye & Racing Team
Final Placement
All 1.
2 1.

Ernst Haneder

Topp Cars Rally Team
SP 06-35

Daniel Foissner

Ernst Haneder
Final Placement
All -
2 -

Martin Desl

Günther Knobloch
G 792 TA

Günther Bergsmann

MSC Schenkenfelden
Final Placement
All 9.
2 6.

Finnskogsvalsen

Sweden
12.1.2019
snow

Robert Blomberg

Robert Blomberg
RLS283

Ida Bood

Robert Blomberg
Final Placement
All 4.
4WD 4.

Anton Eriksson

AE Motorsport
SP 05-71

Lars Andersson

Anton Eriksson
Final Placement
All 12.
4WD 8.

Mattias Monelius

Mattias Monelius
YFO335

Nicklas Edvardsson

Mattias Monelius
Final Placement
All 9.
4WD 6.

Kaloppi Ralli

Finland
12.1.2019
snow

Kari Hämäläinen

Printsport

Risto Pietiläinen

Printsport
Final Placement
All 6.

Kees Burger

Kees Burger

Miika Teiskonen

Kees Burger
Final Placement
All 1.

Shell Piippolaralli

Finland
12.1.2019
snow

Kimmo Kurkela

Toksport WRT
AW TS 75

Markku Tuohino

Toksport
Final Placement
All 2.

Matti Koskelo

Toksport WRT
AW TS 156

Rami Suorsa

Toksport
Final Placement
All 3.

Rallijs Alūksne

Latvia
18.1. - 19.1.2019
snow

Łukasz Habaj

Sports Racing Technologies
KM- 744

Daniel Dymurski

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 3.
R5 2.

Sergey Popov

ASRT Rally Team
MA-1686

Andrey Galkevich

ASRT Rally Team
Final Placement
All 9.
R5 4.

Sigdalsrally

Norway
19.1.2019
snow

Henning Solberg

Toksport WRT
AW TS 157

Ilka Minor

Henning Solberg
Final Placement
All 2.
2 2.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
KU-1529

Yaroslav Fedorov

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 1.
2 1.

Søren Snartemo

Pontus Tidemand Racing
BIKE

Arne-Ingar Stulen

Søren Snartemo
Final Placement
All 6.
2 6.

Mattias Monelius

Mattias Monelius
YFO335

Nicklas Edvardsson

Mattias Monelius
Final Placement
All 7.
2 7.

Stian Brøderud

Stian Brøderud
HJ 94513

Hans Petter Aarstad

Stian Brøderud
Final Placement
All 11.
2 9.

Tractive Winter Rally

Sweden
19.1.2019
snow

Charles Andersson

Charles Andersson
XZL663

Leif Wigert

Charles Andersson
Final Placement
All 4.
4WD 3.

Laitis Rally Månstråket

Sweden
19.1.2019
snow

Jörgen Jonasson

Jörgen Jonasson
YEG815

Nicklas Jonasson

Jörgen Jonasson
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Treskerundan

Sweden
19.1.2019
snow

Robert Blomberg

Robert Blomberg
RLS283

Ida Bood

Robert Blomberg
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Willie Loughman Forestry Stages Rally

Ireland
20.1.2019
gravel

Martin McCormack

Martin McCormack
SY6 46E

Barney Mitchell

Martin McCormack
Final Placement
All 1.

Brendan Cumiskey

Brendan Cumiskey
SP 06-84

Ronan O'Kane

Brendan Cumiskey
Final Placement
All 9.

Rallye Automobile Monte-Carlo

Monaco
22.1. - 27.1.2019
tarmac

Grégoire Munster

Bernard Munster Autosport

Louis Louka

Grégoire Munster
Final Placement
All -
WRC 2 -
RC2 -

Rhys Yates

Rhys Yates

Denis Giraudet

Rhys Yates
Final Placement
All 14.
WRC 2 4.
RC2 7.

Kalle Rovanperä

TGS Worldwide

Jonne Halttunen

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 18.
WRC 2 Pro 2.
RC2 11.

Olivier Burri

Olivier Burri

Anderson Levratti

Olivier Burri
Final Placement
All 15.
RC2 8.

Manuel Villa

SPORTEC engineering

Daniele Michi

Manuel Villa
Final Placement
All 24.
WRC 2 6.
RC2 16.

Jean-Michel Raoux

Metior Sport

Victor Bellotto

Jean-Michel Raoux
Final Placement
All 34.
RC2 20.

Claude Carret

Rally Service Racing

Olivier Mathias

Claude Carret
Final Placement
All -
RC2 -

Nicolas Hernandez

Gilles Hernandez

Kévin Bronner

Nicolas Hernandez
Final Placement
All 23.
RC2 15.

Philippe Baffoun

Rally Service Racing

Mathieu Maurin

Philippe Baffoun
Final Placement
All 22.
RC2 14.

Davide Caffoni

Balbosca

Massimo Minazzi

Davide Caffoni
Final Placement
All 19.
RC2 12.

Alessandro Gino

Alessandro Gino

Danilo Fappani

Alessandro Gino
Final Placement
All 21.
RC2 13.

Tiziano Gecchele

Delta Rally

Mauro Peruzzi

Tiziano Gecchele
Final Placement
All 28.
RC2 19.

Silvano Patera

P.A. Racing

Maurizio Barone

Silvano Patera
Final Placement
All 26.
RC2 18.

Arctic Lapland Rally

Finland
24.1. - 26.1.2019
snow

Teemu Asunmaa

Asunmaa Racing

Jani Salo

TGS Worldwide
Final Placement
All 2.

Juha Salo

Saloracing Finland

Topi Luhtinen

Printsport
Final Placement
All 3.

Kristian Kiviniemi

TGS Worldwide

Enni Mälkönen

TGS Worldwide
Final Placement
All 10.

Henrik Pietarinen

Antti Selivaara

Juha Lummaa

TGS Worldwide
Final Placement
All 4.

Jukka Ketomäki

Jukka Ketomäki

Kai Risberg

Co-Engineering
Final Placement
All 6.

Niclas Grönholm

Printsport

Antti Linnaketo

Printsport
Final Placement
All 24.

Jukka Kasi

Printsport

Henri Ania

Printsport
Final Placement
All 7.

Kimmo Kurkela

Toksport WRT
AW TS 75

Markku Tuohino

Toksport WRT
Final Placement
All -

Pasi Lyytikäinen

TGS Worldwide

Panu Plosila

TGS Worldwide
Final Placement
All 12.

Kees Burger

Kees Burger

Miika Teiskonen

Kees Burger
Final Placement
All 19.

Matti Koskelo

Toksport WRT
AW TS 156

Rami Suorsa

Toksport WRT
Final Placement
All -

Ioannis Papadimitriou

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-65

Michael Orr

Ioannis Papadimitriou
Final Placement
All -

Zoltán Szabó

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-20

Krisztián Szabó

Eurosol Racing Team Hungary
Final Placement
All 28.

Mika Salo

Printsport

Peter Flythström

Printsport
Final Placement
All 11.

Jussi Keskiniva

Printsport

Anne Heinonen

Printsport
Final Placement
All 15.

Rakan Al-Rashed

Jari Tuuri

Hugo Magalhães

TGS Worldwide
Final Placement
All 47.

Marko Viitanen

Marko Viitanen

Tomi Tuominen

TGS Worldwide
Final Placement
All 21.

Winter Rally

Lithuania
25.1. - 26.1.2019
snow

Vaidotas Žala

Agrorodeo Team
KMS 513

Andris Mālnieks

AGRORODEO
Final Placement
All 2.
R5 2.

Antonín Tlusťák

Keane Motorsport
CJ 15 WRC

Ivo Vybíral

Antonín Tlusťák
Final Placement
All -
R5 -

Ralli Kareliya

Russia
25.1. - 26.1.2019
snow

Sergey Popov

ASRT Rally Team
MA-1686

Andrey Galkevich

ASRT Rally Team
Final Placement
All -

Mekonomen Bergslagsrallyt

Sweden
26.1.2019
snow

Martin Berglund

Martin Berglund
YKK458

Joakim Gevert

Ramudden.se
Final Placement
All 3.
4WD 3.

Patrik Flodin

Johan Andersérs
ZMG334

Göran Bergsten

Andersérs Mek Verkstad
Final Placement
All 2.
4WD 2.

Anton Eriksson

AE Motorsport
SP 05-71

Lars Andersson

Anton Eriksson
Final Placement
All 46.
4WD 15.

Mattias Monelius

Mattias Monelius
YFO335

Nicklas Edvardsson

Mattias Monelius
Final Placement
All 4.
4WD 4.

Joakim Roman

SXM Competition
SK 2221

Hans Sylvan

Millbrooks World Rally Team
Final Placement
All 37.
4WD 13.

Charles Andersson

Charles Andersson
XZL663

Leif Wigert

Charles Andersson
Final Placement
All 16.
4WD 9.

KNA Rally Finnskog

Norway
26.1.2019
snow

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
KU-1529

Yaroslav Fedorov

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 1.
2 1.

Stian Brøderud

Stian Brøderud
HJ 94513

Hans Petter Aarstad

Stian Brøderud
Final Placement
All 2.
2 2.

OFA Trial Rallysprint

Cyprus
26.1.2019
gravel

Simos Galatariotis

Galatariotis Rally Team
AA439-17

Antonis Ioannou

Petrolina Eni Racing Team
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Svenskt Mästerskap Rally-Sprint Vinter

Sweden
1.2.2019
snow

Charles Andersson

Charles Andersson
XZL663

Leif Wigert

Charles Andersson
Final Placement
All -
4WD -

Kjell Sandberg

Kjell Sandberg
SPR112

Stefan Ahl

Kjell Sandberg
Final Placement
All 5.
4WD 5.

Anton Eriksson

AE Motorsport
SP 05-71

Lars Andersson

Anton Eriksson
Final Placement
All 6.
4WD 6.

Patrik Flodin

Johan Andersérs
ZMG334

Göran Bergsten

Andersérs Mek Verkstad
Final Placement
All 2.
4WD 2.

Winter Rally Covasna

Romania
1.2. - 3.2.2019
snow

Dan Gîrtofan

CS ProRally Team Brașov
BV 02 PRT

Diana Hategan

Dan Gîrtofan
Final Placement
All 4.
2 3.

Constantin Aur

Academia Titi Aur
B 111 ATA

Silviu Moraru

Constantin Aur
Final Placement
All 5.
2 4.

KCB Nakuru Rally

Kenya
1.2. - 2.2.2019
gravel

Onkar Rai

Onkar Rai
MENENGAI

Gavin Laurence

Kabras Sugar Racing
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Zimná Minirally Levoča

Slovakia
1.2. - 2.2.2019
snow

Jozef Béreš

Keane Motorsport
CJ 15 WRC

Lukáš Šintal

Jozef Béreš
Final Placement
All 1.

Roman Odložilík

Roman Odložilík
02R 0097

Martin Tureček

Roman Odložilík
Final Placement
All 2.

Vinterpokalen

Sweden
2.2.2019
snow

Kjell Sandberg

Kjell Sandberg
SPR112

Stefan Ahl

Kjell Sandberg
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Vännäs-Plåt Rallyt

Sweden
2.2.2019
snow

Jörgen Jonasson

Jörgen Jonasson
YEG815

Nicklas Jonasson

Jörgen Jonasson
Final Placement
All 1.
4WD 1.

HälleRundan

Sweden
2.2.2019
snow

Joakim Roman

SXM Competition
SK 2221

Mats Williamsson

Millbrooks World Rally Team
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Rally Hadeland

Norway
2.2.2019
snow

Henning Solberg

Toksport WRT
AW TS 157

Ilka Minor

Henning Solberg
Final Placement
All 3.
2 3.

Søren Snartemo

Pontus Tidemand Racing
BIKE

Arne-Ingar Stulen

Søren Snartemo
Final Placement
All 7.
2 7.

Eyvind Brynildsen

Toksport WRT
AW TS 156

Veronica Engan

Eyvind Brynildsen
Final Placement
All 4.
2 4.

Mattias Monelius

Mattias Monelius
YFO335

Nicklas Edvardsson

Mattias Monelius
Final Placement
All 6.
2 6.

Yigit Timur

Toksport WRT
AW TS 75

Burak Akçay

Yigit Timur
Final Placement
All -
2 -

Stian Brøderud

Stian Brøderud
HJ 94513

Hans Petter Aarstad

Stian Brøderud
Final Placement
All 9.
2 9.

Rally della Val D'Orcia

Italy
8.2. - 10.2.2019
gravel

Renato Travaglia

RB Motorsport
SP 06-61

Luca Gelli

Freddy's Team
Final Placement
All 3.
R5 2.

Luca Hoelbling

S.A. Motorsport Italia
SL2 28E

Federico Fiorini

Car Racing
Final Placement
All -
R5 -

Tullio Versace

RB Motorsport
RA X 788

Cristina Caldart

Movisport
Final Placement
All 7.
R5 5.

Francesco Fanari

Step Five Motorsport
FR 378KA

Silvio Stefanelli

Project Team
Final Placement
All 2.
R5 1.

Luciano Cobbe

Metior Sport
FN 529KY

Fabio Turco

Meteco Corse
Final Placement
All -
R5 -

Marco Gianesini

Metior Sport
NR S 044

Mirko Franzi

Marco Gianesini
Final Placement
All 9.
R5 6.

Paolo Boni

S.A. Motorsport Italia
FF 413CM

Fabio Andrian

Destra 4
Final Placement
All 24.
R5 8.

Dario Scapin

Delta Rally
FN 460KY

Carlo Guadagnin

Rally Team
Final Placement
All 39.
R5 9.

Rally Peno

Russia
8.2. - 9.2.2019
snow

Sergey Popov

ASRT Rally Team
MA-1686

Andrey Galkevich

ASRT Rally Team
Final Placement
All -

Rallijs Sarma

Latvia
9.2.2019
snow

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
IZM-48

Yaroslav Fedorov

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 3.
R5 2.

Filip Nivette

Proracing
JMK 477

Kamil Kozdroń

Filip Nivette
Final Placement
All -
R5 -

Galway International Rally

Ireland
9.2. - 10.2.2019
tarmac

Desi Henry

Desi Henry
SK04 AAA

Liam Moynihan

Desi Henry
Final Placement
All 5.
RC2 5.

Philip Allen

Philip Allen
SL2 88E

Stephen McAuley

Philip Allen
Final Placement
All 27.
RC2 24.

Brendan Cumiskey

Brendan Cumiskey
SP 06-84

Ronan O'Kane

Brendan Cumiskey
Final Placement
All 12.
RC2 12.

Ronde della Val Merula

Italy
9.2. - 10.2.2019
tarmac

Stefano Albertini

Alessandro Gino
AG 02 DLO

Danilo Fappani

Mirabella Mille Miglia
Final Placement
All 3.
R5 3.

Giandomenico Basso

DP Autosport
SY6 45E

Nicola Vettoretti

Giandomenico Basso
Final Placement
All 2.
R5 2.

Fabio Andolfi

RSsport di Sandro Rossi
18·QX·31

Simone Scattolin

Racing for Genova
Final Placement
All 1.
R5 1.

Maurizio Rossi

Pool Racing
SL2 53E

Marta de Paoli

Racing for Genova
Final Placement
All 15.
R5 12.

Marcello Razzini

SPORTEC engineering
SC WR 8

Fabio Grimaldi

Marcello Razzini
Final Placement
All 7.
R5 7.

Jean-Baptiste Franceschi

SPORTEC engineering
SL2 54E

Florian Haut-Labourdette

Jean-Baptiste Franceschi
Final Placement
All 4.
R5 4.

Alessio Profeta

Alessio Profeta
11R 0412

Sergio Raccuia

Alessio Profeta
Final Placement
All 10.
R5 10.

Claudio Arzà

Rally Experience
A·6132

Simona Righetti

Claudio Arzà
Final Placement
All 5.
R5 5.

Marco Luison

Miele Racing
SP 0360

Arianna Faustini

Sport Management
Final Placement
All 24.
R5 14.

Loris Ghelfi

Roger Tuning
21 97SE

Gianluca Marchioni

Loris Ghelfi
Final Placement
All 9.
R5 9.

Renzo Grossi

P.A. Racing
11R 0364

Alice Grossi

P.A. Racing
Final Placement
All 14.
R5 11.

Riponian Stages Rally

United Kingdom
10.2.2019
gravel

Thomas Preston

Thomas Preston
SP 05-41

Andrew Roughead

Thomas Preston
Final Placement
All 4.

Rally Sweden

Sweden
14.2. - 17.2.2019
gravel / snow

Kalle Rovanperä

ŠKODA Motorsport
11R 0389

Jonne Halttunen

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 18.
WRC 2 Pro 2.
RC2 9.

Eerik Pietarinen

TGS Worldwide

Juhana Raitanen

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All -
WRC 2 Pro -
RC2 -

Henning Solberg

Toksport WRT
AW TS 157

Ilka Minor

Henning Solberg
Final Placement
All 17.
WRC 2 7.
RC2 8.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
GH- 888

Yaroslav Fedorov

Nikolay Gryazin
Final Placement
All 15.
WRC 2 5.
RC2 6.

Jari Huttunen

Printsport

Antti Linnaketo

Jari Huttunen
Final Placement
All -
WRC 2 -
RC2 -

Martin Berglund

Martin Berglund
YKK458

Joakim Gevert

Martin Berglund
Final Placement
All -
WRC 2 -
RC2 -

Patrik Flodin

Johan Andersérs
ZMG334

Göran Bergsten

Patrik Flodin
Final Placement
All 22.
WRC 2 8.
RC2 11.

Mattias Monelius

Mattias Monelius
YFO335

Nicklas Edvardsson

Mattias Monelius
Final Placement
All 24.
WRC 2 9.
RC2 12.

Anton Eriksson

AE Motorsport
SP 05-71

Lars Andersson

Anton Eriksson
Final Placement
All 40.
WRC 2 13.
RC2 18.

Joakim Roman

SXM Competition
SK 2221

Ida Lidebjer Granberg

Joakim Roman
Final Placement
All 32.
WRC 2 12.
RC2 16.

Rhys Yates

Rhys Yates
SP 06-06

James Morgan

Rhys Yates
Final Placement
All 25.
WRC 2 10.
RC2 13.

Yigit Timur

Toksport WRT
AW TS 75

Maxime Vilmot

Yigit Timur
Final Placement
All 48.
WRC 2 14.
RC2 21.

Eyvind Brynildsen

Toksport WRT
AW TS 156

Veronica Engan

Eyvind Brynildsen
Final Placement
All 16.
WRC 2 6.
RC2 7.

Jörgen Jonasson

Jörgen Jonasson
YEG815

Nicklas Jonasson

Jörgen Jonasson
Final Placement
All -
RC2 -

Robert Blomberg

Robert Blomberg
RLS283

Ida Bood

Robert Blomberg
Final Placement
All 26.
RC2 14.

Kees Burger

Kees Burger

Miika Teiskonen

Kees Burger
Final Placement
All 47.
RC2 20.

SM O.K. Auto-ralli

Finland
15.2. - 16.2.2019
snow

Teemu Asunmaa

Asunmaa Racing

Jani Salo

TGS Worldwide
Final Placement
All 1.

Juha Salo

Saloracing Finland

Topi Luhtinen

Printsport
Final Placement
All 2.

Henrik Pietarinen

Antti Selivaara

Juha Lummaa

TGS Worldwide
Final Placement
All 5.

Kristian Kiviniemi

TGS Worldwide

Enni Mälkönen

TGS Worldwide
Final Placement
All 3.

Samuli Vuorisalo

Marko Viitanen

Henri Arpiainen

TGS Worldwide
Final Placement
All -

Jukka Kasi

Printsport

Henri Ania

Printsport
Final Placement
All -

Pasi Lyytikäinen

TGS Worldwide

Panu Plosila

TGS Worldwide
Final Placement
All -

Jari Tuuri

Jari Tuuri

Jukka Ruotsalainen

DYNAMO
Final Placement
All 14.

Visit Conwy Cambrian Rally

United Kingdom
16.2.2019
gravel

David Bogie

David Bogie
SP 06-85

John Rowan

David Bogie
Final Placement
All 2.

Martin McCormack

Martin McCormack
SY6 46E

Barney Mitchell

Martin McCormack
Final Placement
All 3.

Desi Henry

Desi Henry
SK04 AAA

Liam Moynihan

Desi Henry
Final Placement
All 4.

Brendan Cumiskey

Brendan Cumiskey
SP 06-84

Ronan O'Kane

Brendan Cumiskey
Final Placement
All 9.

Thomas Preston

Thomas Preston
SP 05-41

Andrew Roughead

Thomas Preston
Final Placement
All 10.

East Safari Rally

Cyprus
16.2. - 17.2.2019
tarmac / gravel

Simos Galatariotis

Galatariotis Rally Team
AA439-17

Antonis Ioannou

Petrolina Eni Racing
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Rallye Régional Portivechju Sud Corse

France
16.2. - 17.2.2019
tarmac

Youness El Kadaoui

Balbosca

Stéphanie Belooussoff

Youness El Kadaoui
Final Placement
All 1.
R5 1.

Jonathan Paccini

Metior Sport

Thomas Eon

Jonathan Paccini
Final Placement
All 3.
R5 3.

Paul Alerini

HK Racing

Fabrice Gordon

Paul Alerini
Final Placement
All 4.
R5 4.

Jean-Joseph Galeani

HK Racing

Julien Franchi

Jean-Joseph Galeani
Final Placement
All 5.
R5 5.

Jean-François Marchi

Rally Service Racing

Eric Fratti

Jean-François Marchi
Final Placement
All 8.
R5 8.

Frédéric Paccini

Metior Sport
FN 529KY

Stéphane Damerval

Frédéric Paccini
Final Placement
All 7.
R5 7.

Bastien Pinna

By Bianchi rally team

Laurent Luisi

Bastien Pinna
Final Placement
All 11.
R5 9.

Didier Merle des Isles

HK Racing

Noël Bernardini

Didier Merle des Isles
Final Placement
All 6.
R5 6.

Boucles Claviéroises

Belgium
16.2. - 17.2.2019
tarmac

Sébastien Bedoret

SXM Competition
1-UMV-226

Thomas Walbrecq

Sébastien Bedoret
Final Placement
All 1.

Vincent Prégardien

Vincent Prégardien
1-UDC-300

Renaud Piedboeuf

Vincent Prégardien
Final Placement
All 11.

Franciacorta Rally Show

Italy
16.2. - 17.2.2019
tarmac

Stefano D'Aste

HK Racing
SP 06-39

Linda D'Aste

Stefano D'Aste
Final Placement
All -
R5 -

Luca Tosini

Gima Autosport
01R 0335

Roberto Peroglio

Historika
Final Placement
All 6.
R5 1.

Giuseppe Freguglia

P.A. Racing

Marco Pollicino

New Turbomark
Final Placement
All 7.
R5 2.

Yuri Danesi

P.A. Racing
11R 0364

Cristian Nosari

P.A. Racing
Final Placement
All 15.
R5 10.

Stefano Mella

Step Five Motorsport

Gerardo Damiano

Tac Motorsport
Final Placement
All 11.
R5 6.

Dario Messori

Roger Tuning
21 97SE

Christian Lavazza

Eurospeed
Final Placement
All 9.
R5 4.

Alessio Della Maggiora

Rally Experience
A·6132

Valerio Favali

Rally Rsvolution +1
Final Placement
All 14.
R5 9.

Alessio Deledda

Step Five Motorsport

Francesco Pezzoli

Project Team
Final Placement
All 16.
R5 11.

Luciano Linossi

P.A. Racing

Sonia Benellini

P.A. Racing
Final Placement
All 10.
R5 5.

Luca Cattaneo

Metior Sport

Gianluca Marchioni

ABS Sport
Final Placement
All 20.
R5 13.

Stefano Bonara

Miele Racing

Stefano Sartore

P.A. Racing
Final Placement
All 13.
R5 8.

Joutsenlampi Ralli

Finland
16.2.2019
snow

Tomi Tukiainen

Promotorsport

Mikko Pohjanharju

Vitec Futursoft
Final Placement
All 1.

Primera fecha de Súper Prime

Paraguay
17.2.2019
gravel

Pedro Fadul

Pedro Fadul

Hans Thiede

Pedro Fadul
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Agustin Alonso

Agustin Alonso
BYF 558

Federico Garcia

Agustin Alonso
Final Placement
All 5.
RC2 5.

Luis Maldonado

Luis Maldonado

Jorge Gonzalez

Luis Maldonado
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Luis Ortega

Luis Ortega

Carlos Zarca

Luis Ortega
Final Placement
All 6.
RC2 6.

Miguel Ortega

Miguel Ortega

Eduardo Gómez

Miguel Ortega
Final Placement
All -
RC2 -

Javier Ugarriza

Javier Ugarriza
YAS 708

German Maune

Javier Ugarriza
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Rallye Côte d'Ivoire-Bandama

Ivory Coast
22.2. - 24.2.2019
gravel

Manvir Baryan

Manvir Baryan
1-UKF-739

Drew Sturrock

Manvir Baryan
Final Placement
All 1.
ARC 1.
RC2 1.

Rally van Haspengouw

Belgium
22.2. - 23.2.2019
tarmac

Adrian Fernémont

SAN Mazuin Racing
1-TVH-010

Samuel Maillen

Ecurie N.E.W. Racing
Final Placement
All -
RC2 -

Sébastien Bedoret

SXM Competition
1-UMV-226

Thomas Walbrecq

Sébastien Bedoret
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Gunther Monnens

Reinaud Van Eecke
1-NEX-751

Chris Debyser

Autostal Atlantic
Final Placement
All 6.
RC2 6.

Ghislain de Mevius

Ghislain de Mevius
1-VFH-728

Johan Jalet

Ice Pol RT
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Niels Reynvoet

Niels Reynvoet
SK 2220

Willem Verbeke

Autostal Duindistel
Final Placement
All 9.
RC2 8.

Bastien Rouard

Rent Speed Racing
SP 05-08

Félicien Poncelet

Bastien Rouard
Final Placement
All 7.
RC2 7.

Vincent Verschueren

GoDrive Racing
1-ZBC-231

Robin Maes

Autostal Duindistel
Final Placement
All 5.
RC2 5.

Schneerosen Rallye

Austria
22.2. - 23.2.2019
tarmac

Patrik Rujbr

Patrik Rujbr
01R 0376

Jaromír Švec

TNT Počernice
Final Placement
All -
2 -

Roman Odložilík

Roman Odložilík
02R 0097

Martin Tureček

SK DER Rally team
Final Placement
All 1.
2 1.

Dániel Fischer

Dániel Fischer
SP 04-77

Zoltán Buna

Dániel Fischer
Final Placement
All 3.
2 3.

Günther Knobloch

Günther Knobloch
G 792 TA

Jürgen Rausch

Race Rent Austria Team
Final Placement
All 2.
2 2.

Rallye National de la Côte Fleurie

France
22.2. - 23.2.2019
tarmac

Pierre Ragues

Pierre Ragues

Julien Pesenti

Pierre Ragues
Final Placement
All 2.
R5 1.

Eddie Lemaitre

Eddie Lemaitre

Ludovic Coupe

Eddie Lemaitre
Final Placement
All 8.
R5 5.

Nicolas Dupont

Rally Service Racing

Mickaël Fesquet

Nicolas Dupont
Final Placement
All 20.
R5 6.

Rallye Bordeaux Aquitaine Classic

France
22.2. - 24.2.2019
tarmac

Patrick Rouillard

Patrick Rouillard

Cédric Gamboni

Patrick Rouillard
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rallye des Routes du Nord

France
22.2. - 24.2.2019
tarmac

David Salanon

David Salanon

Olivier Marien

David Salanon
Final Placement
All -
R5 -

Eric Mauffrey

Eric Mauffrey

Kévin Bronner

Eric Mauffrey
Final Placement
All 2.
R5 2.

Yves Saint Requier

Yves Saint Requier

François Gilbert

Yves Saint Requier
Final Placement
All -
R5 -

Christophe Wilt

Christophe Wilt

Guillaume Leclercq

Christophe Wilt
Final Placement
All 4.
R5 3.

Rallye Serras de Fafe

Portugal
22.2. - 23.2.2019
gravel

Diogo Salvi

Diogo Salvi
SC WR 90

Jorge Carvalho

Diogo Salvi
Final Placement
All -
RC2 -

Joaquim Alves

Joaquim Alves
85·86·AR

Carlos Magalhães

ARC Sport
Final Placement
All 12.
RC2 12.

Pedro Almeida

Pedro Almeida
39·TH·48

Alberto Silva

ARC Sport
Final Placement
All 10.
RC2 10.

António Dias

António Dias
SL2 75E

Bernardo Gusmão

António Dias
Final Placement
All 15.
RC2 15.

Ricardo Teodósio

Ricardo Teodósio
68·SR·84

José Teixeira

ARC Sport
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Alexander Villanueva

Calm Competició
S 6338 BCC

Óscar Sánchez

Alexander Villanueva
Final Placement
All 17.
RC2 17.

Miguel Barbosa

Miguel Barbosa
78·TO·69

Paulo Babo

BP Ultimate Vodafone ŠKODA Team
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Gustavo Sosa

RaceSeven
8847 KGZ

Rogelio Peñate

Gustavo Sosa
Final Placement
All 16.
RC2 16.

Francisco Teixeira

PT Racing
P 5955 BCY

João Serôdio

Francisco Teixeira
Final Placement
All 34.
RC2 20.

Ricardo Moura

The Racing Factory
S 2161 BCC

António Costa

ARC Sport
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Javier Pardo

Rallycar
1234 JYM

Adrián Pérez

Escuderia Ourense
Final Placement
All 24.
RC2 18.

StärkesmarksRundan

Sweden
23.2.2019
snow

Jörgen Jonasson

Jörgen Jonasson
YEG815

Nicklas Jonasson

Jörgen Jonasson
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Ral·li Esprint Sant Julià

Spain
23.2. - 24.2.2019
tarmac

Albert Orriols

Albert Orriols
S 4950 BCC

Lluís Pujolar

Escuderia Osona
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rally Ronde del Canavese

Italy
23.2. - 24.2.2019
tarmac

Elwis Chentre

P.A. Racing
A·6259

Elena Giovenale

Salentomotori
Final Placement
All 2.
R5 2.

Patrick Gagliasso

Roger Tuning
21 97SE

Dario Beltramo

Turismotor's
Final Placement
All 3.
R5 3.

Marco Colombi

Colombi Racing Team
FF 140TR

Angelica Rivoir

Marco Colombi
Final Placement
All 1.
R5 1.

Filippo Pensotti

P.A. Racing
11R 0364

Luca Broglia

Valcuvia Corse
Final Placement
All 4.
R5 4.

Giovanni Bausano

Balbosca
FT 571DM

Andrea Scali

Giovanni Bausano
Final Placement
All 5.
R5 5.

Rallye Régional des Roches Brunes

France
23.2. - 24.2.2019
tarmac

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Gaëtan Loncle

Anthony Puppo
Final Placement
All 2.
R5 2.

Alain Deveza

Arcauto Competition

Guy Tezenas

Alain Deveza
Final Placement
All 3.
R5 3.

Jean-Baptiste Franceschi

SPORTEC engineering

Florian Haut-Labourdette

Jean-Baptiste Franceschi
Final Placement
All 1.
R5 1.

Circuit Short Rally

Netherlands
23.2.2019
tarmac

Kevin van Deijne

Kevin van Deijne
SP 07-41

Hein Verschuuren

Kevin van Deijne
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Gert-Jan Kobus

Kobus Tuning Rallyteam
1-PED-236

Martin Nortier

Gert-Jan Kobus
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Pacenotes Rally Magazine Stages Rally

United Kingdom
23.2.2019
tarmac

Darren Gass

Darren Gass
FP 170ZM

Nathan Gass

Darren Gass
Final Placement
All 2.

Abbeyleix Manor Hotel Tarmac Stages Rally

Ireland
24.2.2019
tarmac

David Bogie

David Bogie
SP 06-85

John Rowan

David Bogie
Final Placement
All 5.

Rally de la Tierra Colorada

Argentina
1.3. - 3.3.2019
gravel

Roberto Saba

Roberto Saba

Claudio Ocampo

Roberto Saba Rally
Final Placement
All 4.
CODASUR 4.
RC2 4.

Luis Maldonado

Luis Maldonado
BXC 788

Jorge Gonzalez

ABR World Rally Team
Final Placement
All 2.
CODASUR 2.
RC2 2.

Mariano Aguilera

Mariano Aguilera

Diego Cagnotti

Mariano Aguilera Rally
Final Placement
All 5.
CODASUR 5.
RC2 5.

Benacus Rally

Italy
1.3. - 2.3.2019
tarmac

Giorgio De Tisi

Balbosca
FS 0518

Francesco Orian

Car Racing
Final Placement
All 6.
R5 6.

Adriano Lovisetto

3Antenne Sport Racing
TI·201948

Christian Cracco

Monselice Corse
Final Placement
All 5.
R5 5.

Massimo Zaglia

Rally Experience
A·6132

Alberto Gaggioli

Verona Corse
Final Placement
All 4.
R5 4.

Corrado Pinzano

P.A. Racing
11R 0364

Roberta Passone

New Driver's Team
Final Placement
All 1.
R5 1.

Paolo Menegatti

MS Munaretto
SL2 28E

Matteo Gambasin

MS Munaretto
Final Placement
All -
R5 -

Ilario Bondioni

DP Autosport
SY6 39E

Giovanni Maifredini

Elite Motorsport
Final Placement
All 2.
R5 2.

INA Rally Kumrovec

Croatia
1.3. - 2.3.2019
tarmac

Krisztián Hideg

Botka Rally Team
SP 07-43

István Kerék

AK Delta Sport
Final Placement
All 4.

Szabolcs Várkonyi

Korda Racing
SP 06-92

Gergely Makai

Ritmus Ase
Final Placement
All -

SM Itäralli

Finland
2.3.2019
snow

Teemu Asunmaa

Asunmaa Racing

Jani Salo

TGS Worldwide
Final Placement
All 5.

Juha Salo

Saloracing Finland

Topi Luhtinen

Printsport
Final Placement
All 3.

Henrik Pietarinen

TGS Worldwide

Juha Lummaa

TGS Worldwide
Final Placement
All -

Kristian Kiviniemi

TGS Worldwide

Enni Mälkönen

TGS Worldwide
Final Placement
All -

Jukka Kasi

Printsport

Henri Ania

Printsport
Final Placement
All 8.

Pasi Lyytikäinen

TGS Worldwide

Panu Plosila

TGS Worldwide
Final Placement
All 17.

Kees Burger

Kees Burger

Miika Teiskonen

Kees Burger
Final Placement
All -

Jussi Keskiniva

Printsport

Anne Heinonen

Printsport
Final Placement
All 20.

Mullsjöcup 2

Sweden
2.3.2019
snow

Jörgen Jonasson

Jörgen Jonasson
YEG815

Berit Jonasson

Jörgen Jonasson
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Motors Rally Show

Italy
2.3. - 3.3.2019
tarmac

Piero Longhi

P.A. Racing

Alessandro Perico

P.A. Racing
Final Placement
All 2.
R5 2.

Massimo Brega

HK Racing
ELPA 1716

Paolo Zanini

Piloti Oltrepo'
Final Placement
All 6.
R5 6.

Jacopo Araldo

Balbosca
11R 0391

Lorena Boero

Meteco Corse
Final Placement
All 3.
R5 3.

Emanuele Franco

By Bianchi rally team
AW TS 157

Luca Pieri

New Drive's Team
Final Placement
All 7.
R5 7.

Dario Messori

Roger Tuning
21 97SE

Christian Lavazza

Eurospeed
Final Placement
All 4.
R5 4.

Riccardo Miele

Miele Racing

Luca Santi

Turismotor's
Final Placement
All -
R5 -

Fernando Primiceri

Colombi Racing Team
FF 140TR

Cristian Quarta

Casarano Rally Team
Final Placement
All 10.
R5 9.

Antonio Rigamonti

Metior Sport

Mirko Franzi

Promo Sport Racing
Final Placement
All 25.
R5 11.

KCB Kajiado Rally

Kenya
2.3. - 3.3.2019
gravel

Manvir Baryan

Manvir Baryan
KCK 222F

Drew Sturrock

Multiple Racing Team
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Rallye Régional de Vaison la Romaine

France
2.3. - 3.3.2019
tarmac

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Allison Viano

Anthony Puppo
Final Placement
All 2.
R5 2.

Mathieu Arzeno

MBC Location

Romain Roche

Mathieu Arzeno
Final Placement
All 1.
R5 1.

Frédéric Maillan

Balbosca

Anthony Vilanova

Frédéric Maillan
Final Placement
All -
R5 -

Jean-Luc Morel

Arcauto Competition

Philippe Gidel

Jean-Luc Morel
Final Placement
All 3.
R5 3.

Jean-Michel Raoux

Jean-Michel Raoux

Thomas Escartefigue

Jean-Michel Raoux
Final Placement
All -
R5 -

Nicolas Schifano

SPORTEC engineering

Loris Pascaud

Nicolas Schifano
Final Placement
All 5.
R5 4.

Rallye Régional Baldomérien

France
2.3. - 3.3.2019
tarmac

David Salanon

David Salanon

Méryl Giraldo

David Salanon
Final Placement
All 1.
R5 1.

René Porte

Rally Service Racing

Jonathan Chareire

René Porte
Final Placement
All 45.
R5 2.

Rallye Régional Cœur des Vignobles

France
2.3. - 3.3.2019
tarmac

Patrick Rouillard

Patrick Rouillard

Cédric Gamboni

Patrick Rouillard
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rallye Régional du Pays Avallonnais

France
2.3. - 3.3.2019
tarmac

Franck Toitot

Rally Service Racing

Loïc Madoire

Franck Toitot
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rallye Sprint de la L'Homme

Belgium
2.3. - 3.3.2019
tarmac

Eric Cunin

Rent Speed Racing
SP 05-08

Sandrine Henrotte

Eric Cunin
Final Placement
All 1.

Treaty Plant Hire Limerick Forest Rally

Ireland
3.3.2019
gravel / snow

Martin McCormack

Martin McCormack
SY6 46E

Barney Mitchell

Martin McCormack
Final Placement
All -

Rally Guanajuato México

Mexico
7.3. - 10.3.2019
gravel

Benito Guerra

RaceSeven
P 6743 BCY

Jaime Zapata

Benito Guerra
Final Placement
All 6.
WRC 2 1.
RC2 1.

Marco Bulacia

RaceSeven
5268 KSG

Fabian Cretu

Marco Bulacia
Final Placement
All 7.
WRC 2 2.
RC2 2.

Ricardo Triviño

Ricardo Triviño

Marc Martí

Ricardo Triviño
Final Placement
All 10.
NACAM 1.
RC2 3.

ADAC Saarland-Pfalz Rallye

Germany
8.3. - 9.3.2019
tarmac

Marijan Griebel

Wallenwein Rallye Sport
S WT 401

Stefan Kopczyk

ADAC Mittelrhein e.V./ADAC Pfalz e.V.
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Fabian Kreim

ŠKODA AUTO Deutschland
DA X 3232

Tobias Braun

ŠKODA AUTO Deutschland
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Ron Schumann

Yellow Race
STL SP 24

Nanett Centner

ADAC Sachsen e.V.
Final Placement
All 7.
RC2 7.

Neil Simpson

Toksport WRT
AW TS 155

Michael Gibson

Toksport WRT
Final Placement
All 5.
RC2 5.

Philip Geipel

Kahle Motorsport
K KM 85

Katrin Becker

ADAC Sachsen e.V
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Rallye Tierras Altas de Lorca

Spain
8.3. - 9.3.2019
gravel

Xavier Pons

Calm Competició
P 6957 BCY

Rodrigo Sanjuan

ACSM Rallye Team
Final Placement
All 1.
R5 1.

Javier Pardo

Rallycar
1234 JYM

Adrián Pérez

Escudería Ourense
Final Placement
All 2.
R5 2.

Josep Basols

Josep Basols
S 8572 BCC

Xavier Amigo

Moto Club Igualada
Final Placement
All 6.
R5 6.

Alexander Villanueva

Calm Competició
S 6338 BCC

Óscar Sánchez

Alexander Villanueva
Final Placement
All 5.
R5 5.

Eduard Pons

Baporo Motorsport
4702 KNH

Alberto Chamorro

Baporo Motorsport
Final Placement
All 8.
R5 7.

Rallye Régional de Meuse

France
9.3. - 10.3.2019
tarmac

Christophe Wilt

Christophe Wilt

Guillaume Leclercq

Christophe Wilt
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rallye Régional de l'Hérault-Grand Orb

France
9.3. - 10.3.2019
tarmac

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Sébastien Dos Reis

Anthony Puppo
Final Placement
All 1.
R5 1.

François Maestracci

Rally Service Racing

Jean-Charles Descamps

François Maestracci
Final Placement
All 3.
R5 3.

Rallysprint van Moorslede

Belgium
9.3. - 10.3.2019
tarmac

Gunther Monnens

Reinaud Van Eecke
1-NEX-751

Nick Degryse

Gunther Monnens
Final Placement
All 1.

Manateq - Qatar International Rally

Qatar
14.3. - 16.3.2019
gravel

Abdulaziz Al-Kuwari

MC Racing
01R 0369

Marshall Clarke

Abdulaziz Al-Kuwari
Final Placement
All 2.
MERC 2.
RC2 2.

Rallye Le Touquet Pas-de-Calais

France
14.3. - 16.3.2019
tarmac

Sylvain Michel

2C Compétition

Jérôme Degout

Sylvain Michel
Final Placement
All -
R5 -

Eric Mauffrey

Eric Mauffrey

Kévin Bronner

Eric Mauffrey
Final Placement
All 7.
R5 6.

Laurent Pellier

Team FJ

Romain Barthelon

Laurent Pellier
Final Placement
All 5.
R5 5.

Patrick Rouillard

Patrick Rouillard

Cédric Gamboni

Patrick Rouillard
Final Placement
All 9.
R5 8.

Pierre Ragues

Pierre Ragues

Julien Pesenti

Pierre Ragues
Final Placement
All 8.
R5 7.

Mathias Vaison

Vaison Racing

Geoffrey Combe

Mathias Vaison
Final Placement
All 10.
R5 9.

Rebenland Rallye

Austria
15.3. - 16.3.2019
tarmac

Julian Wagner

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 3

Anne Katharina Stein

BRR-Baumschlager Rallye & Racing Team
Final Placement
All 2.
2 2.

Gerhard Aigner

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 1

Siegfried Schwarz

BRR-Baumschlager Rallye & Racing Team
Final Placement
All -
2 -

Johannes Keferböck

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-65

Ilka Minor

Eurosol Rallyeteam Austria
Final Placement
All 5.
2 5.

Jan Černý

Keane Motorsport
CJ 15 WRC

Petr Černohorský

Jan Černý
Final Placement
All 9.
2 6.

Günther Knobloch

Günther Knobloch
G 792 TA

Jürgen Rausch

Race Rent Austria Team
Final Placement
All 3.
2 3.

Kristóf Klausz

Korda Racing
SP 06-92

Botond Csányi

Ritmus Ase
Final Placement
All 4.
2 4.

Sijperda Zuiderzeerally

Netherlands
15.3. - 16.3.2019
tarmac

Kevin van Deijne

Kevin van Deijne
SP 07-41

Hein Verschuuren

Kevin van Deijne
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Kristian Poulsen

Kristian Poulsen
SP 06-53

Ole Frederiksen

Kristian Poulsen
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Rali Município de São Vicente

Portugal
15.3. - 16.3.2019
tarmac

Alexandre Camacho

Delta Rally
FN 460KY

Marco Sousa

Alexandre Camacho
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Pedro Paixão

Pedro Paixão
SP 04-79

Jorge Henriques

Pedro Paixão
Final Placement
All 4.
RC2 4.

PANNONKLINIKA Teszt Rallye

Hungary
15.3. - 16.3.2019
tarmac

Dávid Botka

Botka Rally Team
SP 07-43

Péter Kuti

Botka Rally Team
Final Placement
All -

Tibor Érdi

Érdi Rallye Team
SP 07-48

Szabolcs Kovács

Érdi Team
Final Placement
All 1.

Sándor Ollé

Sándor Ollé
SP 0 269

Rebeka Ollé

TMC Rallysport
Final Placement
All 3.

László Ranga

XIQIO Racing
KE S 143

János Czakó

Ranga Rally Team
Final Placement
All 2.

Rally Città di Arezzo Crete Senesi e Valtiberina

Italy
15.3. - 17.3.2019
gravel

Christian Marchioro

MS Munaretto
FF 413CM

Silvia Dall'Olmo

M.R.C. Sport
Final Placement
All 4.
R5 4.

Tullio Versace

RB Motorsport
SP 0227

Cristina Caldart

Movisport
Final Placement
All 6.
R5 6.

Francesco Fanari

Step Five Motorsport
FR 378KA

Silvio Stefanelli

Project Team
Final Placement
All 3.
R5 3.

Luciano Cobbe

Metior Sport
FN 529KY

Fabio Turco

Meteco Corse
Final Placement
All 8.
R5 7.

Nicolò Marchioro

RB Motorsport
SP 06-61

Marco Marchetti

Scuderia Etruria
Final Placement
All 1.
R5 1.

Piero Longhi

P.A. Racing
11R 0362

Gianmaria Santini

Twister Italia
Final Placement
All 5.
R5 5.

Aljoša Novak

RB Motorsport
SP 07-56

Jaka Cevc

Drustvo Dirkalno
Final Placement
All 9.
R5 8.

Dario Scapin

3Antenne Sport Racing
TI·201948

Carlo Guadagnin

Rally Team 99
Final Placement
All 17.
R5 10.

Rallye Pays du Gier

France
15.3. - 16.3.2019
tarmac

Ivan Ballinari

Roger Tuning

Marco Menchini

Ivan Ballinari
Final Placement
All 1.
R5 1.

Michael Burri

Olivier Burri

Anderson Levratti

Michael Burri
Final Placement
All 3.
R5 3.

David Salanon

David Salanon

Romain Blondeau

David Salanon
Final Placement
All -
R5 -

Pierre-Yves Esparcieux

Pierre-Yves Esparcieux

Kévin Duc

Pierre-Yves Esparcieux
Final Placement
All 4.
R5 4.

Grégoire Hotz

Balbosca

Pietro Ravasi

Grégoire Hotz
Final Placement
All 2.
R5 2.

Mike Coppens

Metior Sport

Christophe Roux

Mike Coppens
Final Placement
All -
R5 -

Gianluca Tavelli

Specialcar

Nicolò Cottellero

Gianluca Tavelli
Final Placement
All 5.
R5 5.

Rallye National du Vallon de Marcillac - Aveyron

France
15.3. - 17.3.2019
tarmac

Thomas Argenti

Thomas Argenti

Fabrice Gordon

Thomas Argenti
Final Placement
All -
R5 -

Thierry Beuron

Barroso Sport

Mathieu Gombert

Thierry Beuron
Final Placement
All 4.
R5 4.

Rallye National di u Paese Aiaccinu

France
15.3. - 17.3.2019
tarmac

Paul-Antoine Santoni

Balbosca

Jean-Baptiste Bacchiolelli

Paul-Antoine Santoni
Final Placement
All 1.
R5 1.

Jean-Mathieu Leandri

Team FJ

Anthony Gorguilo

Jean-Mathieu Leandri
Final Placement
All 2.
R5 2.

Jean Pierre Gordon

HK Racing

Jean François Mancini

Jean Pierre Gordon
Final Placement
All -
R5 -

Jean-Dominique Mattei

Balbosca

Patrick Scipilliti

Jean-Dominique Mattei
Final Placement
All 29.
R5 5.

Paul-André Mariani

Rally Service Racing

Sylvain Paoli

Paul-André Mariani
Final Placement
All 4.
R5 4.

Rallye National de la Vienne

France
15.3. - 16.3.2019
tarmac

Nicolas Hernandez

Gilles Hernandez

Romain Barbot

Nicolas Hernandez
Final Placement
All 1.
R5 1.

Anthony Faucher

Team FMSA

Ronan Choucroun

Anthony Faucher
Final Placement
All -
R5 -

Herock Spa Rally

Belgium
16.3. - 17.3.2019
tarmac

Cédric Cherain

SXM Competition
SK 2221

Pierre Sibille

Cédric Cherain
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Adrian Fernémont

SAN Mazuin Racing
1-TVH-010

Samuel Maillen

New Racing
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Ghislain de Mevius

Ghislain de Mevius
1-VFH-728

Johan Jalet

Ice Pol RT
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Cédric De Cecco

Metior Sport
NR S 044

Jérome Humblet

Royale Ecurie Ardennes
Final Placement
All -
RC2 -

Vincent Prégardien

Vincent Prégardien
1-UDC-300

Gregory Durand

Vincent Prégardien
Final Placement
All -
RC2 -

Vindeln Runt

Sweden
16.3.2019
snow

Jörgen Jonasson

Jörgen Jonasson
YEG815

Nicklas Jonasson

Jörgen Jonasson
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Clonakilty Park Hotel West Cork Rally

Ireland
16.3. - 17.3.2019
tarmac

Donagh Kelly

Donagh Kelly
SP 07-19

Conor Foley

Donagh Kelly
Final Placement
All -
RC2 -

Robert Barrable

Darren Gass
FP 170ZM

Damien Connolly

Robert Barrable
Final Placement
All 8.
RC2 8.

Desi Henry

Desi Henry
SK04 AAA

Liam Moynihan

Desi Henry
Final Placement
All -
RC2 -

David Bogie

David Bogie
SP 06-85

John Rowan

David Bogie
Final Placement
All 14.
RC2 14.

Martin McCormack

Martin McCormack
SL2 88E

Barney Mitchell

Martin McCormack
Final Placement
All 9.
RC2 9.

Brendan Cumiskey

Brendan Cumiskey
SP 06-84

Ronan O'Kane

Brendan Cumiskey
Final Placement
All 17.
RC2 16.

Rally dei Laghi

Italy
16.3. - 17.3.2019
tarmac

Giuseppe Di Palma

HK Racing
14R 0350

Bernier Cobra

Varese Corse
Final Placement
All 2.
R5 2.

Giuseppe Freguglia

P.A. Racing
A·6259

Mario Cerutti

New Turbomark
Final Placement
All 7.
R5 6.

Damiano De Tommaso

MS Munaretto
SL2 28E

Giorgia Ascalone

La Superba
Final Placement
All 4.
R5 3.

Mauro Miele

DreamOne Racing
01R 0410

Luca Beltrame

Giesse Promotion
Final Placement
All 5.
R5 4.

Filippo Pensotti

P.A. Racing
11R 0364

Luca Broglia

Valcuvia Corse
Final Placement
All -
R5 -

Luca Potente

HK Racing
SP 04-41

Paolo Gogni

Luca Potente
Final Placement
All 6.
R5 5.

Azores Rallye

Portugal
21.3. - 23.3.2019
gravel

Chris Ingram

Toksport WRT
AW TS 156

Ross Whittock

Toksport WRT
Final Placement
All 3.
ERC 3.
RC2 3.

Łukasz Habaj

Sports Racing Technologies
AL- 111

Daniel Dymurski

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 1.
ERC 1.
RC2 1.

Ricardo Moura

Ricardo Moura
S 4539 BCC

António Costa

Ricardo Moura
Final Placement
All 2.
ERC 2.
RC2 2.

Vojtěch Štajf

Racing 21
01R 0337

Veronika Havelková

ACCR Czech Rally Team I
Final Placement
All 9.
ERC 9.
RC2 9.

Alexandros Tsouloftas

Toksport WRT
AW TS 158

Antonis Chrysostomou

Toksport WRT
Final Placement
All 7.
ERC 7.
RC2 7.

Pierre-Louis Loubet

2C Compétition
11R 0368

Vincent Landais

2C Compétition
Final Placement
All -
ERC -
RC2 -

Ricardo Teodósio

Ricardo Teodósio
68·SR·84

José Teixeira

Ricardo Teodósio
Final Placement
All 5.
ERC 5.
RC2 5.

Paulo Nobre

Motorsport Italia
11R 0409

Gabriel Morales

Palmeirinha Rally
Final Placement
All 10.
ERC 10.
RC2 10.

Luís Rego

The Racing Factory
S 2161 BCC

Jorge Henriques

Luís Rego
Final Placement
All -
ERC -
RC2 -

Miguel Barbosa

Miguel Barbosa
78·TO·69

Jorge Carvalho

BP Ultimate Vodafone ŠKODA Team
Final Placement
All -
ERC -
RC2 -

Pedro Almeida

Pedro Almeida
39·TH·48

Nuno Almeida

Pedro Almeida
Final Placement
All -
ERC -
RC2 -

Aloísio Monteiro

PT Racing
P 5955 BCY

Sancho Medeiros

FPAK Portugal Team ERC
Final Placement
All 13.
ERC 12.
RC2 13.

António Dias

António Dias
SL2 75E

Pedro Castro

António Dias
Final Placement
All 12.
RC2 12.

Rally Il Ciocco e Valle del Serchio

Italy
22.3. - 23.3.2019
tarmac

Giacomo Scattolon

HK Racing
14R 0350

Matteo Nobili

Road Runner
Final Placement
All -
R5 -

Rudy Michelini

P.A. Racing
11R 0362

Michele Perna

Movisport
Final Placement
All 6.
R5 6.

Stefano Albertini

Alessandro Gino
AG 02 DLO

Danilo Fappani

Mirabella Mille Miglia
Final Placement
All 5.
R5 5.

Craig Breen

Metior Sport
NR S 044

Paul Nagle

Craig Breen
Final Placement
All 4.
R5 4.

Giandomenico Basso

DP Autosport
SY6 45E

Lorenzo Granai

Freddy's Team
Final Placement
All 1.
R5 1.

Marcello Razzini

DP Autosport
SY6 39E

Gianmaria Marcomini

Collecchio Corse
Final Placement
All 11.
R5 11.

Alessio Profeta

Alessio Profeta
11R 0412

Sergio Raccuia

Island Motorsport
Final Placement
All -
R5 -

Gianluca Tosi

Gima Autosport
01R 0335

Alessandro Del Barba

Movisport
Final Placement
All 10.
R5 10.

Luca Pierotti

P.A. Racing
11R 0364

Manuela Milli

Movisport
Final Placement
CR 3.

Luca Artino

Trico World Rally Team
SY6 22E

Andrea Gabelloni

ART Motorsport
Final Placement
CR -

Pierluigi Della Maggiora

Rally Experience
A·6132

Valerio Favali

Rally Evolution+1
Final Placement
CR 4.

Jacopo Civelli

Race Art Technology
SC WR 5

Giuseppe Tricoli

ART Motorsport
Final Placement
CR 2.

Rallye National Epernay Vins de Champagne

France
22.3. - 24.3.2019
tarmac

Eddie Lemaitre

Eddie Lemaitre

Séverine Lebourgeois

Eddie Lemaitre
Final Placement
All 5.
R5 3.

Christophe Wilt

Christophe Wilt

Guillaume Leclercq

Christophe Wilt
Final Placement
All -
R5 -

Yves Saint Requier

Yves Saint Requier

Thomas Rollion

Yves Saint Requier
Final Placement
All 9.
R5 6.

Pascal Deroy

Rally Service Racing

Armand Piot

Pascal Deroy
Final Placement
All 24.
R5 7.

Rallye Régional des Vignes de Régnié

France
22.3. - 23.3.2019
tarmac

Yves Pezzutti

Easy Rally

Michel Di Lullo

Yves Pezzutti
Final Placement
All 3.
R5 3.

Flavien Rognon

Miele Racing

Alexandre Rognon

Flavien Rognon
Final Placement
All 107.
R5 6.

David Edel

Rally Service Racing

Laurence Duchanoy

David Edel
Final Placement
All 1.
R5 1.

SnowRallyRings Ralli

Finland
22.3. - 23.3.2019
snow

Ioannis Papadimitriou

TGS Worldwide

Allan Harryman

Ioannis Papadimitriou
Final Placement
All -

Jukka Metsälä

Jukka Ketomäki

Sari Ohra-aho

Jukka Metsälä
Final Placement
All 9.

Tomi Tukiainen

Promotorsport

Mikko Pohjanharju

Promotorsport
Final Placement
All 1.

Rally El Torno

Bolivia
22.3. - 24.3.2019
gravel

Roberto Saba

Roberto Saba

Claudio Ocampo

RS Team
Final Placement
All -
RC2 -

Mariano Aguilera

Mariano Aguilera

Diego Cagnotti

MD Rally Team
Final Placement
All -
RC2 -

Legend Fires North West Stages Rally

United Kingdom
23.3.2019
tarmac

Neil Simpson

Toksport WRT
AW TS 155

Michael Gibson

Neil Simpson
Final Placement
All 3.

Thomas Preston

Thomas Preston
SP 05-41

Carl Williamson

Thomas Preston
Final Placement
All 7.

Rally Bellunese

Italy
23.3. - 24.3.2019
tarmac

Marco Signor

Step Five Motorsport
11R 0410

Patrick Bernardi

Sama Racing
Final Placement
All 1.
R5 1.

Paolo Menegatti

MS Munaretto
FF 413CM

Christian Cracco

MS Munaretto
Final Placement
All 6.
R5 6.

Matteo Luise

MS Munaretto
SL2 28E

Fabrizio Handel

Rally Team
Final Placement
All 7.
R5 7.

Valter Gentilini

3Antenne Sport Racing
TI·201948

Rudy Pollet

Hawk Racing Club
Final Placement
All 8.
R5 8.

Stefano Peruch

RB Motorsport
SP 06-61

Andrea Budoia

Scuderia Prealpi
Final Placement
All 2.
R5 2.

Daniele Zamberlan

Xmotors
A·6259

Enrico Nicoletti

Scuderia Prealpi
Final Placement
All -
R5 -

Rallye Régional des Vins du Gard

France
23.3. - 24.3.2019
tarmac

Olivier Constanty

Olivier Constanty

Catherine Constanty

Olivier Constanty
Final Placement
All 9.
R5 2.

Bruno Ginhoux

Bruno Ginhoux

Bruno Moulin

Bruno Ginhoux
Final Placement
All -
R5 -

Rallye des Ardennes

Belgium
23.3. - 24.3.2019
tarmac

Niels Reynvoet

Niels Reynvoet
SK 2220

Willem Verbeke

Niels Reynvoet
Final Placement
All 1.

Vincent Prégardien

Vincent Prégardien
1-UDC-300

Gregory Durand

Vincent Prégardien
Final Placement
All -

MOJITO LEMON Lyukóbánya-Parasznya Rallye

Hungary
23.3. - 24.3.2019
tarmac

János Balogh

Topp Cars Rally Team
SP 06-35

Dániel Holczer

Energy Rallye Team
Final Placement
All -

Midland Moto Stages Rally

Ireland
24.3.2019
tarmac

Darren Gass

Darren Gass
FP 170ZM

Enda Sherry

Darren Gass
Final Placement
All 6.

CORSICA linea - Tour de Corse

France
28.3. - 31.3.2019
tarmac

Kalle Rovanperä

HK Racing

Jonne Halttunen

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All -
WRC 2 Pro -
RC2 -

Rhys Yates

Rhys Yates

James Morgan

Rhys Yates
Final Placement
All 15.
WRC 2 5.
RC2 5.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies

Yaroslav Fedorov

Nikolay Gryazin
Final Placement
All 12.
WRC 2 2.
RC2 2.

Pierre-Louis Loubet

2C Compétition

Vincent Landais

Pierre-Louis Loubet
Final Placement
All 44.
WRC 2 10.
RC2 13.

Fabio Andolfi

Motorsport Italia

Simone Scattolin

Fabio Andolfi
Final Placement
All 11.
WRC 2 1.
RC2 1.

Sébastien Bedoret

SXM Competition

Thomas Walbrecq

Sébastien Bedoret
Final Placement
All 17.
WRC 2 6.
RC2 7.

Thomas Argenti

Thomas Argenti

Fabrice Gordon

Thomas Argenti
Final Placement
All -
RC2 -

Olivier Capanaccia

Balbosca

François-Olivier Piazza

Olivier Capanaccia
Final Placement
All 16.
RC2 6.

Stefan Göttig

Stefan Göttig

Natalie Solbach-Schmidt

KMCK e.V. im ADAC
Final Placement
All 40.
RC2 12.

Laurent Fauguet

Loloservices

Romain Beccavin

Laurent Fauguet
Final Placement
All -
RC2 -

KOWAX Valašská rally ValMez

Czech Republic
29.3. - 31.3.2019
tarmac

Jan Kopecký

ŠKODA Motorsport
11R 0369

Pavel Dresler

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 1.
2 1.

Martin Koči

Keane Motorsport
01R 0474

Radovan Mozner

ŠKODA Slovakia Motorsport
Final Placement
All 4.
2 4.

Grzegorz Grzyb

MM Rally Team
KE S 148

Jakub Wróbel

Rufa Sport
Final Placement
All 8.
2 7.

Jan Černý

Keane Motorsport
CJ 15 WRC

Petr Černohorský

Mogul Racing Team
Final Placement
All 7.
2 6.

Filip Mareš

Kresta Racing
14R 0363

Jan Hloušek

ACA ŠKODA Autoklub Team
Final Placement
All 3.
2 3.

Miroslav Jakeš

Petr Machů
14R 0352

Petr Machů

Samohýl ŠKODA Team
Final Placement
All 14.
2 13.

Jozef Béreš

Dániel Fischer
SP 07-72

Lukáš Šintal

SK DER Rally team
Final Placement
All 18.
2 17.

Tomáš Pospíšilík

AOP Racing Team
09R 0082

Jiří Hovorka

Tomáš Pospíšilík
Final Placement
All -
2 -

Roman Odložilík

Roman Odložilík
02R 0097

Martin Tureček

SK DER Rally Team
Final Placement
All 19.
2 18.

Karel Trojan

Korno Motorsport
01R 0339

Zdeněk Jůrka

Karel Trojan
Final Placement
All 15.
2 14.

Václav Kopáček

EUWIN
3 32530

Barbora Rendlová

Duck Kicker Racing
Final Placement
All 6.
2 5.

Martin Březík

Martin Březík
01R 0398

Marek Omelka

Samohýl ŠKODA Team
Final Placement
All 12.
2 11.

Patrik Rujbr

Patrik Rujbr
01R 0376

Veronika Římalová

TNT Počernice
Final Placement
All 17.
2 16.

Karel Štochl

Karel Štochl
11R 0404

Adéla Vacková

Karel Štochl
Final Placement
All 32.
2 25.

Jan Jelínek

Kresta Racing
14R 0362

Petr Ingr

Jan Jelínek
Final Placement
All 36.
2 26.

Credobus Eger Rallye

Hungary
29.3. - 31.3.2019
tarmac

Igor Drotár

XIQIO Racing
KE S 143

Imrich Ferencz

Drotár Autošport
Final Placement
All -
RC2 -

Dávid Botka

Botka Rally Team
SP 06-96

Márk Mesterházi

Botka Rallye Team
Final Placement
All 6.
RC2 6.

Péter Osváth

Péter Osváth
SP 07-17

Tamás Papp

Rally Cafe Racing
Final Placement
All 9.
RC2 9.

Tibor Érdi

Érdi Rallye Team
SP 07-48

Szabolcs Kovács

Érdi Rallye Team
Final Placement
All 7.
RC2 7.

János Balogh

Topp Cars Rally Team
SP 06-35

Dániel Holczer

Energy RT
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Ferenc Vincze

Korda Racing
SP 06-92

Igor Bacigál

Korda Racing
Final Placement
All 1.
RC2 1.

László Német

Botka Rally Team
SP 07-43

István Szabó

Juhász Média
Final Placement
All -
RC2 -

Sándor Ollé

Sándor Ollé
SP 0 269

Rebeka Ollé

TMC Rallysport
Final Placement
All 13.
RC2 13.

József Trencsényi

Extrém Sport Team
01R 0385

Gábor Verba

Extrém Sport Team
Final Placement
All 11.
RC2 11.

Rally dei Nuraghi e del Vermentino - Terra

Italy
29.3. - 30.3.2019
gravel

Auro Siddi

Colombi Racing Team
FF 140TR

Marco Corda

Auro Siddi
Final Placement
All 3.
R5 3.

Giancarlo Pusceddu

Metior Sport
FN 529KY

Paolo Cottu

Team Autoservice Sport
Final Placement
All 4.
R5 4.

Rally 1000 Miglia

Italy
29.3. - 30.3.2019
tarmac

Mauro Miele

DreamOne Racing
01R 0410

Luca Beltrame

Giesse Promotion
Final Placement
All 6.
R5 3.

Giampaolo Bizzotto

Xmotors
A·6259

Sandra Tommasini

La Superba
Final Placement
All 10.
R5 6.

Andrea Carella

MS Munaretto
SL2 28E

Enrico Bracchi

MS Munaretto
Final Placement
All -
R5 -

Federico Santini

Trico World Rally Team
SY6 22E

Gabriele Romei

Eurospeed Societa' Sportiva Dilett.
Final Placement
All 7.
R5 4.

Corrado Pinzano

P.A. Racing
11R 0364

Marco Zegna

New Driver's Team
Final Placement
All 4.
R5 1.

Paolo Menegatti

MS Munaretto
FF 413CM

Christian Cracco

MS Munaretto
Final Placement
All -
R5 -

Jordan Brocchi

By Bianchi rally team
AW TS 157

Marco Nesti

WRT-Winners Rally Team
Final Placement
All 20.
R5 12.

Romano Pasquali

DP Autosport
SY6 39E

Francesca Pasquali

Northon Racing
Final Placement
All 11.
R5 7.

Mauro Galizioli

Rally Experience
A·6132

Fabio Berisonzi

BS Sport
Final Placement
All 32.
R5 14.

Massimo Guerrato

RSsport di Sandro Rossi
18·QX·31

Marco Baggi

BS Sport
Final Placement
All 19.
R5 11.

Alberto Dall'Era

P.A. Racing
A·6252

Edoardo Brovelli

R-XTeam
Final Placement
All -
R5 -

Paolo Comini

Balbosca
FS 0518

Filippo Alicervi

R-XTeam
Final Placement
All -
R5 -

Luciano Linossi

P.A. Racing
11R 0362

Sonia Benellini

Luciano Linossi
Final Placement
All 18.
R5 10.

Rali Vila do Bispo

Portugal
30.3. - 31.3.2019
gravel

Ricardo Teodósio

Ricardo Teodósio
68·SR·84

José Teixeira

Ricardo Teodósio
Final Placement
All 1.

Rallye National du Pays de Lohéac

France
30.3. - 31.3.2019
tarmac

Bruno Longépé

Bruno Longépé

Bastien Longépé

Bruno Longépé
Final Placement
All 1.
R5 1.

Christophe Rémy

Christophe Rémy

Ludovic Jovelin

Christophe Rémy
Final Placement
All -
R5 -

Rally del Tartufo

Italy
30.3. - 31.3.2019
tarmac

Patrick Gagliasso

Roger Tuning
21 97SE

Dario Beltramo

Turismotor's
Final Placement
All 1.
R5 1.

Jacopo Araldo

Balbosca
11R 0391

Lorena Boero

Meteco Corse
Final Placement
All -
R5 -

Massimo Marasso

Roger Tuning
1-RVK-490

Daniele Araspi

Etruria
Final Placement
All 3.
R5 3.

Bruno Riberi

Olivier Burri
1-TWS-361

Florian Haut-Labourdette

Eurospeed
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rally Trans Itapúa

Paraguay
5.4. - 7.4.2019
gravel

Pedro Fadul

Pedro Fadul

Eugenio Arrieta

Pedro Fadul
Final Placement
All 8.
CODASUR 8.
RC2 8.

Agustin Alonso

Agustin Alonso
BYF 558

Diego Fabiani

Agustin Alonso
Final Placement
All -
CODASUR -
RC2 -

Jorge García

José García / Jorge García

Jorge García

Jorge García
Final Placement
All 7.
CODASUR 7.
RC2 7.

Luis Maldonado

Luis Maldonado
BXC 788

Jorge Gonzalez

Luis Maldonado
Final Placement
All -
CODASUR -
RC2 -

Luis Ortega

Luis Ortega

Carlos Zarca

Luis Ortega
Final Placement
All -
CODASUR -
RC2 -

Miguel Ortega

Miguel Ortega

Enrique Fratta

Miguel Ortega
Final Placement
All -
CODASUR -
RC2 -

Javier Ugarriza

Javier Ugarriza
YAS 708

German Maune

Javier Ugarriza
Final Placement
All -
CODASUR -
RC2 -

Blas Zapag

Blas Zapag
BZO 648

Diego Gimenez

Blas Zapag
Final Placement
All -
CODASUR -
RC2 -

Mariano Aguilera

Mariano Aguilera

Diego Cagnotti

Mariano Aguilera
Final Placement
All 11.
CODASUR 11.
RC2 10.

Roberto Saba

Roberto Saba

Claudio Ocampo

Roberto Saba
Final Placement
All 4.
CODASUR 4.
RC2 4.

WeinbergerHolz Lavanttal-Rallye

Austria
5.4. - 6.4.2019
tarmac

Julian Wagner

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 3

Anne Katharina Stein

BRR Baumschlager Rallye & Racing Team
Final Placement
All 2.
2 2.

Günther Knobloch

Günther Knobloch
G 792 TA

Jürgen Rausch

Race Rent Austria
Final Placement
All -
2 -

Johannes Keferböck

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-65

Ilka Minor

Eurosol Rally Team Austria
Final Placement
All 7.
2 7.

Simon Wagner

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-20

Gerald Winter

RS Club Wolfsberg
Final Placement
All 4.
2 4.

Kristóf Klausz

Korda Racing
SP 06-92

Ágnes Farnadi

Ritmus ASE
Final Placement
All 5.
2 5.

Günther Lichtenegger

Maximilian Koch
R SL 218

Catharina Schmidt

Race Rent Austria
Final Placement
All 56.
2 19.

Rallye Ciudad de Pozoblanco

Spain
5.4. - 6.4.2019
gravel

Xavier Pons

Calm Competició
P 6957 BCY

Rodrigo Sanjuan

ACSM Rallye Team
Final Placement
All 1.
R5 1.

Javier Pardo

Rallycar
1234 JYM

Adrián Pérez

Escudería Ourense
Final Placement
All -
R5 -

Alexander Villanueva

Calm Competició
S 6338 BCC

Óscar Sánchez

Alexander Villanueva
Final Placement
All 3.
R5 3.

Josep Basols

Josep Basols
S 8572 BCC

Xavier Amigo

Moto Club Igualada
Final Placement
All 4.
R5 4.

Eduard Pons

Baporo Motorsport
4702 KNH

Alberto Chamorro

Baporo Motorsport
Final Placement
All 5.
R5 5.

Gustavo Sosa

RaceSeven
8847 KGZ

Alejandro López

Escudería Fuertwagen Motorsport
Final Placement
All 9.
R5 8.

Rally de Los Ángeles

Chile
5.4. - 7.4.2019
gravel

Emilio Fernández

Susaron Rally Team

Joaquín Riquelme

Emilio Fernández
Final Placement
All -
R5 -

Alejandro Cancio

Conveyor Belt Technology

Santiago García

Alejandro Cancio
Final Placement
All 3.
R5 3.

Jorge Martínez

Conveyor Belt Technology

Alberto Álvarez

Jorge Martínez
Final Placement
All 2.
R5 2.

Cristobal Vidaurre

Conveyor Belt Technology

Rubén García

Cristobal Vidaurre
Final Placement
All 5.
R5 5.

Liburna Terra

Italy
5.4. - 6.4.2019
gravel

Christian Marchioro

MS Munaretto
FF 413CM

Silvia Dall'Olmo

MRC Sport
Final Placement
All 3.
R5 3.

Francesco Fanari

Step Five Motorsport
FR 378KA

Silvio Stefanelli

Project Team
Final Placement
All 6.
R5 6.

Tullio Versace

RB Motorsport
SP 0227

Cristina Caldart

Movisport
Final Placement
All 25.
R5 8.

Luciano Cobbe

Metior Sport
FN 529KY

Fabio Turco

Meteco Corse
Final Placement
All 5.
R5 5.

Giacomo Costenaro

Michele Piccolotto
01R 0382

Justin Bardini

Hawk Racing Club
Final Placement
All 1.
R5 1.

Alberto Battistolli

Laura Bizzotto
B 111 WXK

Luigi Cazzaro

Scuderia Palladio
Final Placement
All 4.
R5 4.

Rally Appennino Reggiano

Italy
5.4. - 7.4.2019
tarmac

Damiano De Tommaso

MS Munaretto
SL2 28E

Giorgia Ascalone

MS Munaretto
Final Placement
All 1.
R5 1.

Alessandro Re

HK Racing
14R 0350

Mauro Turati

La Superba
Final Placement
All 4.
R5 3.

Gianluca Tosi

Gima Autosport
01R 0335

Alessandro Del Barba

Movisport
Final Placement
All 3.
R5 2.

Riccardo Gatti

Balbosca
11R 0391

Marco Mori

Riccardo Gatti
Final Placement
All -
R5 -

Paolo Zanni

RSsport di Sandro Rossi
18·QX·31

Faustino Mucci

Eurosport
Final Placement
All -
R5 -

Marco Roncoroni

Balbosca
FT 571DM

Paolo Brusadelli

VS Corse
Final Placement
All 6.
R5 5.

Alfonso Di Benedetto

Erreffe Rally Team
11R 0147

Roberto Longo

Project Team
Final Placement
All -
R5 -

Fabrizio Guerra

DP Autosport
SY6 39E

Ruggero Salinetti

Biella Corse
Final Placement
All -
R5 -

Luigi Giacobone

3Antenne Sport Racing
TI·201948

Monica Cicognini

Luigi Giacobone
Final Placement
All 7.
R5 6.

Fausto Castagnoli

Pool Racing
SL2 53E

Silvia Minetti

Collecchio Corse
Final Placement
Naz. -

Alex Beggi

Miele Racing
SP 0360

Filippo Alicervi

Maranello Corse
Final Placement
Naz. 3.

Danilo Scanzi

Rally Experience
A·6132

Alberto Scanzi

Giesse Promotion
Final Placement
Naz. 6.

Rallye Pays de Grasse Fleurs et Parfums

France
5.4. - 6.4.2019
tarmac

Bruno Riberi

Olivier Burri

Florian Haut-Labourdette

Bruno Riberi
Final Placement
All 1.
R5 1.

Franck Lions

David Salanon

Benjamin Veillas

Franck Lions
Final Placement
All 2.
R5 2.

Frédéric Maillan

By Bianchi rally team

Anthony Vilanova

Frédéric Maillan
Final Placement
All 3.
R5 3.

Rallye Terre des Causses

France
5.4. - 7.4.2019
gravel

Sylvain Michel

2C Compétition

Jérôme Degout

Sylvain Michel
Final Placement
All -
R5 -

Matthieu Margaillan

Matthieu Margaillan

Mathilde Margaillan

Matthieu Margaillan
Final Placement
All 7.
R5 5.

Jean-Marc Falco

P.A. Racing

Jonathan Boueri

Jean-Marc Falco
Final Placement
All -
R5 -

Jean-Michel Raoux

Jean-Michel Raoux

Laurent Magat

Jean-Michel Raoux
Final Placement
All -
R5 -

Serge Chapus

SPORTEC engineering

Mathieu Favreau

Serge Chapus
Final Placement
All 41.
R5 9.

Make Smoking History Forest Rally

Australia
5.4. - 7.4.2019
gravel

John O'Dowd

John O'Dowd
RACE TORQUE

Toni Feaver

Truck Wholesale WA
Final Placement
Heat 1 6.
Heat 2 4.

Ronde Toyota

Mauritius
6.4. - 7.4.2019
tarmac

Rajesh Ramdenee

Rajesh Ramdenee
VIS 158

Richey Beenessreesingh

Rajesh Ramdenee
Final Placement
All 4.

Rallye Régional RS Sport - NTR

France
6.4.2019
tarmac

Thierry Law-Long

PVI Racing

Souka Zaneguy

NTR - Master's Pneu
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rally de Tábua e Oliveira do Hospital

Portugal
6.4. - 7.4.2019
gravel

António Dias

António Dias
SL2 75E

Pedro Castro

António Dias
Final Placement
All -

Rallye National de l'Anguison

France
6.4. - 7.4.2019
tarmac

Eric Mauffrey

Eric Mauffrey

Kévin Bronner

Eric Mauffrey
Final Placement
All 1.
R5 1.

Romain Guillerot

Alésia Méca Sport

Matthieu Bole-Richard

Romain Guillerot
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rallye Régional du Pays de Faverges

France
6.4. - 7.4.2019
tarmac

Michel Giraldo

Roger Tuning

Marielle Giraldo

Michel Giraldo
Final Placement
All 1.
R5 1.

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Jordan Mottard

Anthony Puppo
Final Placement
All -
R5 -

Jérémy Crétien

Easy Rally

Lilian Jacquemoud

Jérémy Crétien
Final Placement
All 2.
R5 2.

Corentin Accigliaro

P.A. Racing

Erwan Le Gosles

Corentin Accigliaro
Final Placement
All 3.
R5 3.

Rallye Régional AutoCourse

France
6.4. - 7.4.2019
tarmac

Nicolas Hernandez

Gilles Hernandez

Sébastien Guimard

Nicolas Hernandez
Final Placement
All 1.
R5 1.

Jean-Luc Roché

Team FJ

David Brocourt

Jean-Luc Roché
Final Placement
All 2.
R5 2.

Eakin Bros Brian James Trailers Stages Rally

United Kingdom
6.4.2019
tarmac

Desi Henry

Desi Henry
SK04 AAA

Liam Moynihan

Desi Henry
Final Placement
All 1.

Rallye RCO de Trois-Ponts

Belgium
6.4. - 7.4.2019
tarmac

Vincent Verschueren

GoDrive Racing
1-VTM-497

Gert Broekaert

Vincent Verschueren
Final Placement
All 1.

Olivier Cartelle

CRT Sport
KN S 090

Didier Jacob

Olivier Cartelle
Final Placement
All 2.

Vincent Prégardien

Vincent Prégardien
1-UDC-300

Gregory Durand

Vincent Prégardien
Final Placement
All 89.

Rally Montañas

Mexico
12.4. - 13.4.2019
gravel

Ricardo Triviño

Ricardo Triviño

Marc Martí

Ricardo Triviño
Final Placement
All 1.
NACAM 1.
RC2 1.

International Otago Rally

New Zealand
12.4. - 14.4.2019
gravel

Raana Horan

Raana Horan
1EZC·783

Michael Connor

Raana Horan
Final Placement
All -

Kingsley Jones

Kingsley Jones
1GNA·766

Waverley Jones

Kingsley Jones
Final Placement
All 13.

Vančík Rallysprint Kopná

Czech Republic
12.4. - 13.4.2019
tarmac

Roman Odložilík

Roman Odložilík
02R 0097

Martin Tureček

SK DER Rally Team
Final Placement
All 7.

Jaromír Tarabus

Keane Motorsport
01R 0474

Daniel Trunkát

Jaromír Tarabus
Final Placement
All 5.

Miroslav Jakeš

Petr Machů
14R 0352

Petr Machů

Samohýl ŠKODA Team
Final Placement
All 1.

Mikołaj Marczyk

Kresta Racing
14R 0365

Szymon Gospodarczyk

ŠKODA Polska Motorsport
Final Placement
All 9.

Martin Březík

Martin Březík
01R 0398

Marek Omelka

Samohýl ŠKODA Team
Final Placement
All 6.

Patrik Rujbr

Patrik Rujbr
01R 0376

Jaromír Švec

TNT Počernice
Final Placement
All 10.

David Tomek

EUWIN
3 32530

Marek Zeman

Duck Racing Autoklub v AČR
Final Placement
All 14.

TAC Rally

Belgium
12.4. - 13.4.2019
tarmac

Adrian Fernémont

SAN Mazuin Racing
1-TVH-010

Samuel Maillen

New Racing
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Sébastien Bedoret

SXM Competition
SK 2223

Thomas Walbrecq

Hainaut M. Club
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Ghislain de Mevius

Ghislain de Mevius
1-VFH-728

Johan Jalet

ICEPOL RT
Final Placement
All 5.
RC2 5.

Niels Reynvoet

Niels Reynvoet
SK 2220

Willem Verbeke

Duindistel
Final Placement
All 8.
RC2 8.

Bert Cornelis

Reinaud Van Eecke
1-NEX-751

Bjorn Depoortere

Atlantic
Final Placement
All 7.
RC2 7.

Vincent Verschueren

GoDrive Racing
1-VTM-497

Stéphane Prévot

Duindistel
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Critérium Jurassien

Switzerland
12.4. - 13.4.2019
tarmac

Ivan Ballinari

Roger Tuning
1-RVK-490

Giusva Pagani

Lugano Racing Team
Final Placement
All 1.
2 1.

Michael Burri

Olivier Burri
1-TWS-361

Anderson Levratti

DMAX Swiss
Final Placement
All 2.
2 2.

Grégoire Hotz

Balbosca
FT 571DM

Pietro Ravasi

Lugano Racing Team
Final Placement
All -
2 -

Rali do Marítimo Município de Machico

Portugal
12.4. - 13.4.2019
tarmac

Alexandre Camacho

Delta Rally
FN 460KY

Pedro Calado

Alexandre Camacho
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Pedro Paixão

Pedro Paixão
SP 04-79

Jorge Henriques

Pedro Paixão
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Rallye Sanremo

Italy
12.4. - 13.4.2019
tarmac

Giandomenico Basso

DP Autosport
SY6 45E

Lorenzo Granai

Sport & Comunicazione
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Craig Breen

Metior Sport
NR S 044

Paul Nagle

Craig Breen
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Stefano Albertini

Alessandro Gino
AG 02 DLO

Danilo Fappani

Mirabella Mille Miglia
Final Placement
All 18.
RC2 12.

Rudy Michelini

P.A. Racing
11R 0364

Michele Perna

Movisport
Final Placement
All 7.
RC2 7.

Giacomo Scattolon

HK Racing
ELPA 1716

Matteo Nobili

Giacomo Scattolon
Final Placement
All 10.
RC2 10.

Marcello Razzini

DP Autosport
SY6 39E

Gianmaria Marcomini

Collecchio Corse
Final Placement
All -
RC2 -

Alessio Profeta

Alessio Profeta
11R 0412

Sergio Raccuia

Island Motorsport
Final Placement
All -
RC2 -

Jean-Baptiste Franceschi

SPORTEC engineering
SL2 54E

Florian Haut-Labourdette

Meteco Corse
Final Placement
All 6.
RC2 6.

Łukasz Habaj

Sports Racing Technologies
KM- 744

Daniel Dymurski

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 8.
RC2 8.

Alberto Orengo

SPORTEC engineering
SC WR 8

Bruno Banaudi

Meteco Corse
Final Placement
Leggenda 3.

Franco Borgogno

Balbosca
FS 0518

Luciano Campanella

GRT Rally Team
Final Placement
Leggenda 7.

Maurizio Rossi

Pool Racing
SL2 53E

Marta de Paoli

Racing for Genova
Final Placement
Leggenda 8.

Alberto Biggi

Roger Tuning
21 97SE

Marco Nari

Efferre
Final Placement
Leggenda 6.

Fernando Ghisolfo

Miele Racing
SP 0360

Marco Torterolo

Eurospeed
Final Placement
Leggenda -

Visual Art Rally

Netherlands
12.4. - 13.4.2019
tarmac

Kevin van Deijne

Kevin van Deijne
SP 07-41

Sander van Barschot

Kevin van Deijne
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Melissa Debackere

Autosport Debackere
11R 0319

Marlon Krieger

Melissa Debackere
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Rally de Estação

Brazil
12.4. - 14.4.2019
gravel

Paulo Nobre

Motorsport Italia
11R 0126

Gabriel Morales

Palmeirinha Rally
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rallye National de Venasque

France
13.4. - 14.4.2019
tarmac

Loïc Panagiotis

MBC Location

Caroline Goddi

Loïc Panagiotis
Final Placement
All 1.
R5 1.

Richard Bourcier

Balbosca

Jean-Marc Ducousso

Richard Bourcier
Final Placement
All 4.
R5 3.

Philippe Baffoun

Rally Service Racing

Loïc Cormerais

Philippe Baffoun
Final Placement
All -
R5 -

Jacky Leroy

Calm Competició

Nicolas Charrier

Jacky Leroy
Final Placement
All 21.
R5 5.

Rallye Régional de La Rivière-Drugeon

France
13.4.2019
tarmac

Denis Millet

Denis Millet

Bertrand Angonin

Denis Millet
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rallye Régional Mouzon-Frézelle

France
13.4. - 14.4.2019
tarmac

Quentin Gilbert

HK Racing

Laura Godard

Quentin Gilbert
Final Placement
All 1.
R5 1.

Obel Cıvata Ege Rallisi

Turkey
13.4. - 14.4.2019
tarmac

Burak Çukurova

Topp Cars Rally Team
SP 07-85

Vedat Bostancı

BC Vision Motorsport
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Deniz Fahri

Topp Cars Rally Team
SP 07-12

Bahadır Gücenmez

BC Vision Motorsport
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Bora Manyera

Topp Cars Rally Team
SP 06-35

Cem Çerkez

BC Vision Motorsport
Final Placement
All -
RC2 -

Rally Colline di Romagna

Italy
13.4. - 14.4.2019
tarmac

Gianluca Casadei

Xmotors
A·6259

Cristian Isidori

X Race Sport
Final Placement
All 3.
R5 3.

Enrico Ottaviani

3Antenne Sport Racing
TI·201948

Fabio Graffieti

Ponte Giorgi Team
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rally Colline Metallifere e della Val di Cornia

Italy
13.4. - 14.4.2019
tarmac

Andrea Volpi

Rally Experience
A·6132

Michele Maffoni

B.B. Competition
Final Placement
All -
R5 -

Francesco Bettini

MS Munaretto
FF 413CM

Luca Acri

WRT-Winners Rally Team
Final Placement
All 1.
R5 1.

Roberto Tucci

Metior Sport
FN 529KY

Giampietro Micalizzi

Jolly Racing Team
Final Placement
All -
R5 -

Rally dei Nebrodi

Italy
13.4. - 14.4.2019
tarmac

Carmelo Galipò

Nebrosport
SL3 15E

Tino Pintaudi

Nebrosport
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rally Città di Casarano

Italy
13.4. - 14.4.2019
tarmac

Gianluca D'Alto

Step Five Motorsport
11R 0410

Mirko Liburdi

Casarano Rally Team
Final Placement
All 4.
R5 4.

Fernando Primiceri

Colombi Racing Team
FF 140TR

Cristian Quarta

Casarano Rally Team
Final Placement
All 3.
R5 3.

Francesco Laganà

Step Five Motorsport
FR 378KA

Ilaria Rapisarda

Project Team
Final Placement
All 6.
R5 5.

Francesco Rizzello

RB Motorsport
SP 0227

Fernando Sorano

Salentomotori
Final Placement
All 1.
R5 1.

Marco Timo

RB Motorsport
SP 06-61

Salvatore Invidia

Casarano Rally Team
Final Placement
All 2.
R5 2.

Fabrizio Mascia

Laura Bizzotto
B 111 WXK

Ilaria Puzzovio

Fabrizio Mascia
Final Placement
All -
R5 -

Daniele Timo

RB Motorsport
SP 07-56

Gabriele Passaseo

Casarano Rally Team
Final Placement
All -
R5 -

Kongensbro Rally Grand Prix

Denmark
13.4.2019
tarmac

Ib Kragh

Ib Kragh

Ditte Kammersgaard

Ib Kragh
Final Placement
All 1.

Rallye National Lyon - Charbonnières - Rhône

France
18.4. - 20.4.2019
tarmac

Sylvain Michel

2C Compétition

Jérôme Degout

2C Compétition
Final Placement
All 6.
R5 5.

Eric Mauffrey

Eric Mauffrey

Kévin Bronner

Eric Mauffrey
Final Placement
All -
R5 -

Patrick Rouillard

Patrick Rouillard

Gilles de Turckheim

Patrick Rouillard
Final Placement
All -
R5 -

Mathias Vaison

Vaison Racing

Geoffrey Combe

2C Compétition
Final Placement
All -
R5 -

Pierre-Yves Esparcieux

Pierre-Yves Esparcieux

Kévin Duc

2C Compétition
Final Placement
All 13.
R5 11.

Laurent Lecki

Alésia Méca Sport

Jérémy Lamur

Laurent Lecki
Final Placement
All 12.
R5 10.

Wastewater Solutions UAC Easter Stages Rally

United Kingdom
19.4. - 20.4.2019
tarmac

Desi Henry

Desi Henry
SK04 AAA

Liam Moynihan

Desi Henry
Final Placement
All 2.

Rallysprint Vida

Bulgaria
19.4. - 20.4.2019
tarmac

Miroslav Angelov

Miroslav Angelov
SP 06-71

Nedialko Sivov

Megaport
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rallye National de la Lys - Ville de Saint-Venant

France
19.4. - 21.4.2019
tarmac

Yves Saint Requier

Yves Saint Requier

François Gilbert

Yves Saint Requier
Final Placement
All 2.
R5 2.

Christophe Wilt

Christophe Wilt

Guillaume Leclercq

Christophe Wilt
Final Placement
All 4.
R5 3.

Tour of Cyprus Rally

Cyprus
20.4. - 21.4.2019
gravel

Simos Galatariotis

Galatariotis Rally Team
AA439-17

Antonis Ioannou

Petrolina Eni Racing
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rallye Salamandre

Belgium
20.4. - 21.4.2019
tarmac

Sébastien Bedoret

SXM Competition
SK 2223

Thomas Walbrecq

Sébastien Bedoret
Final Placement
All 1.

Roland Poulsen

Kristian Poulsen
SP 06-53

Freddy Pedersen

Roland Poulsen
Final Placement
All 3.

Heinz-Walter Schewe

Heinz-Walter Schewe
SP 04-20

Frank Blondeel

Heinz-Walter Schewe
Final Placement
All 22.

McDonald & Munro Speyside Stages

United Kingdom
20.4.2019
gravel

David Bogie

David Bogie
SP 06-85

John Rowan

David Bogie
Final Placement
All -

Rallye National du Val d'Agout

France
20.4. - 21.4.2019
tarmac

Thierry Beuron

Barroso Sport

Mathieu Gombert

Thierry Beuron
Final Placement
All -
R5 -

Rallye National de l'Escarène

France
20.4. - 21.4.2019
tarmac

Bruno Riberi

Olivier Burri
1-TWS-361

Florian Haut-Labourdette

Bruno Riberi
Final Placement
All 1.
R5 1.

Philippe Catudal

Balbosca

Guy Cavarero

Philippe Catudal
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rallye Régional de Neufchâtel-en-Bray

France
20.4. - 21.4.2019
tarmac

Christophe Rémy

Christophe Rémy

Capucine Ouvry

Christophe Rémy
Final Placement
All 2.
R5 2.

XION Rally Argentina

Argentina
25.4. - 28.4.2019
gravel

Marco Bulacia

RaceSeven
5268 KSG

Fabian Cretu

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All -
WRC 2 Pro -
RC2 -

Benito Guerra

RaceSeven
P 6743 BCY

Jaime Zapata

Benito Guerra
Final Placement
All 12.
WRC 2 2.
RC2 3.

Paulo Nobre

Motorsport Italia
11R 0338

Gabriel Morales

Paulo Nobre
Final Placement
All 13.
WRC 2 3.
RC2 4.

Jordan Rally

Jordan
25.4. - 27.4.2019
gravel

Abdulaziz Al-Kuwari

MC Racing
01R 0369

Marshall Clarke

Abdulaziz Al-Kuwari
Final Placement
All 2.
MERC 2.
RC2 2.

Rallye Elba - Trofeo Banca Cras

Italy
25.4. - 27.4.2019
tarmac

Mauro Miele

DreamOne Racing
01R 0410

Luca Beltrame

Giesse Promotion
Final Placement
All 8.
R5 5.

Corrado Pinzano

P.A. Racing
11R 0364

Marco Zegna

New Driver's Team
Final Placement
All 5.
R5 2.

Federico Santini

Trico World Rally Team
SY6 22E

Gabriele Romei

Eurospeed
Final Placement
All 10.
R5 7.

Giampaolo Bizzotto

Xmotors
A·6259

Sandra Tommasini

La Superba
Final Placement
All 12.
R5 9.

Andrea Carella

MS Munaretto
SL2 28E

Enrico Bracchi

MS Munaretto
Final Placement
All 4.
R5 1.

Paolo Menegatti

MS Munaretto
FF 413CM

Christian Cracco

MS Munaretto
Final Placement
All 22.
R5 12.

Mauro Trentin

3Antenne Sport Racing
TI·201948

Michele Coletti

La Superba
Final Placement
All 23.
R5 13.

Jordan Brocchi

By Bianchi rally team
FV 930FH

Filippo Alicervi

WRT - Winners Rally Team
Final Placement
All 19.
R5 11.

Giovanni Galleni

SPORTEC engineering
SL2 54E

Maurizio Nassi

Giovanni Galleni
Final Placement
All 16.
R5 10.

Felice Re

HK Racing
SP 04-41

Mara Bariani

Scuderia Etruria
Final Placement
All 7.
R5 4.

Francesco Bettini

RB Motorsport
SP 06-61

Luca Acri

WRT - Winners Rally Team
Final Placement
All 6.
R5 3.

Alberto Anselmi

Pool Racing
SL2 53E

Gabriele Gentini

Eurospeed
Final Placement
All 33.
R5 15.

Andrea Volpi

Rally Experience
A·6132

Michele Maffoni

BB Competition
Final Placement
All 9.
R5 6.

Rally of South Africa

South Africa
26.4. - 27.4.2019
gravel

Manvir Baryan

Manvir Baryan
MRT-1

Drew Sturrock

Multiple Racing Team
Final Placement
All 2.
ARC 2.
RC2 2.

Rallye Šumava Klatovy

Czech Republic
26.4. - 27.4.2019
tarmac

Jan Kopecký

ŠKODA Motorsport
11R 0369

Pavel Dresler

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 2.
2 2.

Filip Mareš

Kresta Racing
14R 0363

Jan Hloušek

ACA ŠKODA Autoklub Team
Final Placement
All 3.
2 3.

Jan Černý

Keane Motorsport
CJ 15 WRC

Petr Černohorský

MOGUL Auto Šídlo ŠKODA team
Final Placement
All 5.
2 5.

Miroslav Jakeš

Petr Machů
14R 0352

Petr Machů

Samohýl ŠKODA Team
Final Placement
All -
2 -

Karel Trojan

Korno Motorsport
01R 0339

Zdeněk Jůrka

Karel Trojan
Final Placement
All -
2 -

Roman Odložilík

Roman Odložilík
02R 0097

Martin Tureček

SK DER Rally Team
Final Placement
All 7.
2 7.

Václav Kopáček

EUWIN
3 32530

Barbora Rendlová

Duck Kicker Racing
Final Placement
All 4.
2 4.

Martin Březík

Martin Březík
01R 0398

Marek Omelka

Samohýl ŠKODA Team
Final Placement
All 8.
2 8.

Karel Štochl

Karel Štochl
11R 0404

Adéla Vacková

Karel Štochl
Final Placement
All -
2 -

Zdeněk Pokorný

Zdeněk Pokorný
01R 0352

Richard Lasevič

Zdeněk Pokorný
Final Placement
All 16.
2 9.

Rally Gotland

Sweden
26.4. - 27.4.2019
gravel

Martin Hagman

Riflex Sport
YFO389

Jörgen Fornander

Riflex
Final Placement
All 72.
4WD 21.

Anton Eriksson

AE Motorsport
SP 05-71

Lars Andersson

Anton Eriksson
Final Placement
All 2.
4WD 2.

Kenny Stavbom

Pontus Tidemand Racing
BIKE

Nicklas Edvardsson

Stavboms Motor
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Rajd Świdnicki - KRAUSE

Poland
26.4. - 28.4.2019
tarmac

Mikołaj Marczyk

Kresta Racing
14R 0365

Szymon Gospodarczyk

ŠKODA Polska Motorsport
Final Placement
All 1.
2 1.

Rally Vipavska dolina

Slovenia
26.4. - 27.4.2019
tarmac

Aleks Humar

RB Motorsport
SP 0227

Jaka Cevc

AMD Slovenija Avto
Final Placement
All -
2 -

Dániel Fischer

Dániel Fischer
SP 07-72

Zoltán Buna

Dániel Fischer
Final Placement
All 12.
2 4.

János Puskádi

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-20

Barnabás Gódor

Eurosol Racing Team Hungary
Final Placement
All 3.
2 3.

HELL Miskolc Rallye

Hungary
26.4. - 27.4.2019
tarmac

László Német

Botka Rally Team
SP 07-43

István Szabó

Juhász Média
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Péter Osváth

Péter Osváth
SP 07-17

Tamás Papp

Rally Cafe Racing
Final Placement
All 8.
RC2 7.

Sándor Ollé

Sándor Ollé
SP 0 269

Rebeka Ollé

TMC Rallysport
Final Placement
All -
RC2 -

János Balogh

Topp Cars Rally Team
SP 07-85

Dániel Holczer

Energy RT
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Ferenc Vincze

Korda Racing
SP 06-92

Igor Bacigál

Korda Racing
Final Placement
All 1.
RC2 1.

József Trencsényi

Extrém Sport Team
01R 0385

Gábor Verba

Extrém Sport Team
Final Placement
All 6.
RC2 5.

Rali Ilha Azul - Além Mar

Portugal
26.4. - 27.4.2019
gravel

Luís Rego

The Racing Factory
S 2161 BCC

Jorge Henriques

Team Alem Mar
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Rally Circuito de Navarra

Spain
26.4. - 27.4.2019
gravel

Alexander Villanueva

Calm Competició
S 6338 BCC

José Pintor

Alexander Villanueva
Final Placement
All -
R5 -

Josep Basols

Josep Basols
S 8572 BCC

Xavier Amigo

Moto Club Igualada
Final Placement
All 2.
R5 2.

Eduard Pons

Baporo Motorsport
4702 KNH

Alberto Chamorro

Baporo Motorsport
Final Placement
All 6.
R5 5.

Javier Pardo

Rallycar
1234 JYM

Adrián Pérez

Escudería Ourense
Final Placement
All 10.
R5 7.

Gustavo Sosa

RaceSeven
8847 KGZ

Alejandro López

Escudería Fuertwagen Motorsport
Final Placement
All 4.
R5 4.

Diogo Salvi

Diogo Salvi
SC WR 90

Hugo Magalhães

Diogo Salvi
Final Placement
All 7.
R5 6.

Rallye de Wallonie

Belgium
26.4. - 28.4.2019
tarmac

Adrian Fernémont

SAN Mazuin Racing
1-TVH-010

Samuel Maillen

Ecurie N.E.W. Racing
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Ghislain de Mevius

Ghislain de Mevius
1-VFH-728

Johan Jalet

Ice Pol Racing Team
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Sébastien Bedoret

SXM Competition
SK 2223

Thomas Walbrecq

Sébastien Bedoret
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Bastien Rouard

Rent Speed Racing
SP 05-08

Félicien Poncelet

Ecurie Bayard
Final Placement
All 9.
RC2 9.

David Bonjean

HK Racing
ELPA 1716

Harry Hérion

David Bonjean
Final Placement
All -
RC2 -

Olivier Collard

RS Racing Services
WW-083-PM

Didier Jacob

Ecurie N.E.W. Racing
Final Placement
All 10.
RC2 10.

Jourdan Serderidis

SXM Competition
SK 2221

Frédéric Miclotte

Jourdan Serderidis
Final Placement
All 12.
RC2 12.

Amaury Molle

Laura Bizzotto
B 111 WXK

Renaud Herman

Amaury Molle
Final Placement
All 11.
RC2 11.

Cédric De Cecco

Metior Sport
NR S 044

Grégory Antoine

Royal Ecurie Ardennes
Final Placement
All -
RC2 -

Niels Reynvoet

Niels Reynvoet
SK 2220

Willem Verbeke

Autostal Duindistel
Final Placement
All -
RC2 -

Pieter Jan Michiel Cracco

Pieter Jan Michiel Cracco
1-ZAY-012

Jasper Vermeulen

BMA
Final Placement
All 35.
RC2 19.

Olivier Cartelle

CRT Sport
KN S 090

Nathalie Borlon

Ecurie N.E.W. Racing
Final Placement
All -
RC2 -

Alain Litt

Reinaud Van Eecke
1-NEX-751

Jérôme Monjoie

Marchin Auto Club
Final Placement
All 15.
RC2 14.

Vincent Verschueren

GoDrive Racing
1-VTM-497

Stéphane Prévot

Autostal Duindistel
Final Placement
All 7.
RC2 7.

Rally Valli Cuneesi

Italy
26.4. - 27.4.2019
tarmac

Elwis Chentre

P.A. Racing
11R 0362

Elena Giovenale

Salentomotori
Final Placement
All 3.
R5 2.

Patrick Gagliasso

Roger Tuning
21 97SE

Dario Beltramo

Turismotors
Final Placement
All 4.
R5 3.

Massimo Marasso

Roger Tuning
1-RVK-490

Marco Canuto

Etruria
Final Placement
All 6.
R5 5.

Julien-Alexandre Courchet

Balbosca
11R 0391

Fabrice Gordon

Julien-Alexandre Courchet
Final Placement
All 5.
R5 4.

Gianluca Tavelli

Specialcar
1-PED-236

Nicolò Cottellero

Duegi Sport
Final Placement
All 8.
R5 7.

Fabrizio Ceriali

Gima Autosport
01R 0335

Cristian De Monti

New Driver's Team
Final Placement
All 14.
R5 11.

Gianluca Crippa

Olivier Burri
1-TWS-361

Giada Pecis

Giesse Promotion
Final Placement
All 23.
R5 13.

Marco Luison

Miele Racing
SP 0360

Arianna Faustini

Sport Management
Final Placement
All 10.
R5 9.

Pier Giacomo Riva

Metior Sport
FN 529KY

Elio Tirone

Eurospeed
Final Placement
All 25.
R5 14.

Rallye National du Bassin Annonéen

France
26.4. - 27.4.2019
tarmac

Bruno Ginhoux

Bruno Ginhoux

Sylvie Maia

Bruno Ginhoux
Final Placement
All 17.
R5 3.

Rallye National Côte des Nacres Costa Serena

France
26.4. - 28.4.2019
tarmac

Jean-François Succi

RSsport di Sandro Rossi

Olivier Vitrani

Jean-François Succi
Final Placement
All 2.
R5 2.

Georges-Alexandre Moracchini

Georges-Alexandre Moracchini

Stéphane Damerval

Georges-Alexandre Moracchini
Final Placement
All -
R5 -

Paul-André Mariani

Rally Service Racing

Sylvain Paoli

Paul-André Mariani
Final Placement
All 1.
R5 1.

Fabrice Giorgi

Fabrice Giorgi

Jean-Noël Bastianaggi

Fabrice Giorgi
Final Placement
All 4.
R5 4.

Rallye National de Lozère

France
26.4. - 28.4.2019
tarmac

Eddie Lemaitre

Eddie Lemaitre

Thomas Chauffray

Eddie Lemaitre
Final Placement
All 9.
R5 4.

Denis Millet

Denis Millet

Bertrand Angonin

Denis Millet
Final Placement
All 2.
R5 2.

Nicolas Hernandez

Gilles Hernandez

Romain Barbot

Nicolas Hernandez
Final Placement
All 1.
R5 1.

Olivier Constanty

Olivier Constanty

Mathieu Maurin

Olivier Constanty
Final Placement
All 5.
R5 3.

Pirelli International Rally

United Kingdom
27.4.2019
gravel

David Bogie

David Bogie
SP 06-85

John Rowan

David Bogie
Final Placement
All 4.

Rhys Yates

Rhys Yates
SP 06-06

James Morgan

Rhys Yates
Final Placement
All 2.

Rallye National de la Suisse Normande

France
27.4. - 28.4.2019
tarmac

Sébastien Alemany

Sébastien Alemany

Chloé Bigot

Sébastien Alemany
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rallye Régional Ronde de la Durance

France
27.4. - 28.4.2019
tarmac

Maxime Belhomme

MBC Location

Cédric Reyre

Maxime Belhomme
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rallye Régional des Gueules Noires

France
27.4.2019
tarmac

Mathias Vaison

Alésia Méca Sport

Geoffrey Combe

Mathias Vaison
Final Placement
All 1.
R5 1.

Luc Giroux

Bruno Longépé

Julien Loup

Luc Giroux
Final Placement
All -
R5 -

Rallye Régional du Quercy

France
27.4. - 28.4.2019
tarmac

Patrick Rouillard

Patrick Rouillard

Nicolas Rouillard

Patrick Rouillard
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rallye Régional de la Guirlande

France
27.4. - 28.4.2019
tarmac

Anthony Faucher

Team FMSA

Ronan Choucroun

Anthony Faucher
Final Placement
All 1.
R5 1.

Corbeau Seats Rally Tendring & Clacton

United Kingdom
27.4. - 28.4.2019
tarmac

Thomas Preston

Thomas Preston
SP 05-41

Carl Williamson

Thomas Preston
Final Placement
All 1.

ADAC Cimbern Rallye

Germany
27.4.2019
tarmac

Ib Kragh

Ib Kragh

Ditte Kammersgaard

Ib Kragh
Final Placement
All 2.

Kristian Poulsen

Wevers Sport
SP 07-34

Ole Frederiksen

Kristian Poulsen
Final Placement
All 1.

Roland Poulsen

Kristian Poulsen
SP 06-53

Freddy Pedersen

Roland Poulsen
Final Placement
All 3.

Four Seasons Hotel Monaghan Stages Rally

Ireland
28.4.2019
tarmac

Darren Gass

Darren Gass
FP 170ZM

Enda Sherry

Darren Gass
Final Placement
All 6.

Rally Islas Canarias

Spain
2.5. - 4.5.2019
tarmac

Łukasz Habaj

Sports Racing Technologies
AL- 111

Daniel Dymurski

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 3.
ERC 3.
RC2 3.

Chris Ingram

Toksport WRT
AW TS 156

Ross Whittock

Toksport WRT
Final Placement
All 2.
ERC 2.
RC2 2.

Marijan Griebel

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 1

Stefan Kopczyk

Marijan Griebel
Final Placement
All 9.
ERC 9.
RC2 9.

Alexandros Tsouloftas

Toksport WRT
AW TS 158

Antonis Chrysostomou

Toksport WRT
Final Placement
All 14.
ERC 14.
RC2 14.

Vojtěch Štajf

Racing 21
01R 0337

Veronika Havelková

ACCR Czech Rally Team I
Final Placement
All 11.
ERC 11.
RC2 11.

Paulo Nobre

Motorsport Italia
11R 0409

Gabriel Morales

Palmeirinha Rally
Final Placement
All 40.
ERC 35.
RC2 22.

Pierre-Louis Loubet

2C Compétition
11R 0376

Vincent Landais

2C Compétition
Final Placement
All 5.
ERC 5.
RC2 5.

Xavier Pons

Calm Competició
S 6338 BCC

Rodrigo Sanjuan

ACSM Rallye Team
Final Placement
All 12.
ERC 12.
RC2 12.

Tibor Érdi

Érdi Rallye Team
SP 07-48

Szabolcs Kovács

Érdi Team
Final Placement
All -
ERC -
RC2 -

Albert von Thurn und Taxis

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 3

Bernhard Ettel

BRR - Baumschlager Rallye & Racing Team
Final Placement
All 17.
ERC 17.
RC2 17.

Raliul Argeșului Catena

Romania
2.5. - 4.5.2019
tarmac

Dan Gîrtofan

CS ProRally Team Brașov
BV 02 PRT

Tudor Mârza

Dan Gîrtofan
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Constantin Aur

Academia Titi Aur
B 111 ATA

Silviu Moraru

Constantin Aur
Final Placement
All -
RC2 -

Costel Cășuneanu

Costel Cășuneanu
B 787 ART

Valentin Hard

Costel Cășuneanu
Final Placement
All 6.
RC2 6.

Sebastian Barbu

3Antenne Sport Racing
TI·201948

Bogdan Iancu

Sebastian Barbu
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Rali de Mortágua

Portugal
3.5. - 4.5.2019
tarmac / gravel

Joaquim Alves

Joaquim Alves
85·86·AR

António Costa

Joaquim Alves
Final Placement
All 7.
RC2 7.

Pedro Almeida

Pedro Almeida
39·TH·48

Nuno Almeida

Pedro Almeida
Final Placement
All 6.
RC2 6.

António Dias

António Dias
SL2 75E

Pedro Castro

António Dias
Final Placement
All 10.
RC2 10.

Ricardo Teodósio

Ricardo Teodósio
68·SR·84

José Teixeira

Ricardo Teodósio
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Miguel Barbosa

Miguel Barbosa
78·TO·69

Jorge Carvalho

BP Ultimate Vodafone ŠKODA Team
Final Placement
All 3.
RC2 3.

OBM Wechselland Rallye

Austria
3.5. - 4.5.2019
tarmac

Julian Wagner

ŠKODA AUTO Deutschland
DA X 3232

Anne Katharina Stein

BRR-Baumschlager Rallye & Racing Team
Final Placement
All 2.
2 2.

Günther Knobloch

Günther Knobloch
G 792 TA

Jürgen Rausch

Race Rent Austria Team
Final Placement
All 3.
2 3.

Johannes Keferböck

Eurosol Racing Team Hungary
SP 08-05

Ilka Minor

Eurosol Rally Team Austria
Final Placement
All 4.
2 4.

ENEOS International Rally of Whangarei

New Zealand
3.5. - 5.5.2019
gravel

Raana Horan

Raana Horan
1EZC·783

Michael Connor

Raana Horan
Final Placement
All -

Kingsley Jones

Kingsley Jones
1GNA·766

Waverley Jones

Kingsley Jones
Final Placement
All 13.

Rallye Tatry

Slovakia
3.5. - 5.5.2019
tarmac

Martin Koči

Keane Motorsport
01R 0474

Radovan Mozner

ŠKODA Slovakia Motorsport
Final Placement
All 1.
2 1.

Grzegorz Grzyb

Topp Cars Rally Team
SP 07-85

Jakub Wróbel

Rufa Sport
Final Placement
All 3.
2 2.

Jozef Béreš

Roman Odložilík
02R 0097

Lukáš Šintal

SK DER Rally team
Final Placement
All 5.
2 4.

Peter Gavlák

MM Rally Team
KE S 148

Emil Horniaček

IMAXX-ADV RALLY TEAM
Final Placement
All 6.
2 5.

Igor Drotár

XIQIO Racing
KE S 143

Imrich Ferencz

Drotár Autošport R
Final Placement
All 8.
2 7.

Rally Opatija

Croatia
3.5. - 5.5.2019
tarmac

Krisztián Hideg

Botka Rally Team
SP 07-43

István Kerék

AK Delta Sport
Final Placement
All 3.

Cartell.ie International Rally of the Lakes

Ireland
3.5. - 5.5.2019
tarmac

Robert Barrable

Fredrik Åhlin
YES324

Damien Connolly

Robert Barrable
Final Placement
All 5.
RC2 5.

Desi Henry

Desi Henry
SK04 AAA

Liam Moynihan

Desi Henry
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Rallye Castine Terre d'Occitanie

France
3.5. - 5.5.2019
gravel

Matthieu Margaillan

Matthieu Margaillan

Mathilde Margaillan

Matthieu Margaillan
Final Placement
All -
R5 -

Jean-Marc Falco

P.A. Racing

Jonathan Boueri

Jean-Marc Falco
Final Placement
All 4.
R5 2.

Jean-Michel Raoux

Jean-Michel Raoux

Laurent Magat

Jean-Michel Raoux
Final Placement
All 9.
R5 4.

Serge Chapus

SPORTEC engineering

Mathieu Favreau

Serge Chapus
Final Placement
All -
R5 -

Rallye National Dijon Côte d'Or

France
3.5. - 5.5.2019
tarmac

Philippe Baffoun

Rally Service Racing

Loïc Cormerais

Philippe Baffoun
Final Placement
All 2.
R5 2.

Thierry Colney

Rally Service Racing

Patrick Fortmann

Thierry Colney
Final Placement
All 3.
R5 3.

Rallye Régional du Pays Gentiane

France
3.5. - 4.5.2019
tarmac

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Florian Barral

Anthony Puppo
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rallye Régional du Beaufortain

France
3.5. - 4.5.2019
tarmac

Michel Giraldo

Roger Tuning

Méryl Giraldo

Michel Giraldo
Final Placement
All -
R5 -

Yves Pezzutti

Easy Rally

Frédéric Maggioni

Yves Pezzutti
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rally della Valpolicella

Italy
3.5. - 4.5.2019
tarmac

Damiano De Tommaso

MS Munaretto
SL2 28E

Giorgia Ascalone

MS Munaretto
Final Placement
All 1.
R5 1.

Massimo Zaglia

Rally Experience
A·6132

Alberto Gaggioli

Verona Corse
Final Placement
All 4.
R5 4.

Davide Pighi

MS Munaretto
FF 413CM

Francesco Orian

B&B Technology
Final Placement
All 3.
R5 3.

Adriano Lovisetto

Laura Bizzotto
B 111 WXK

Christian Cracco

Monselice Corse
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rally Adriatico

Italy
3.5. - 4.5.2019
gravel

Andrea Crugnola

HK Racing
14R 0350

Moira Lucca

Gass Racing
Final Placement
All 21.
R5 12.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
KU-1529

Yaroslav Fedorov

Sports Racing Technologies
Final Placement
All -
R5 -

Nicolò Marchioro

RB Motorsport
SP 06-61

Marco Marchetti

Soc Scuderia Etruria
Final Placement
All 2.
R5 2.

Daniele Ceccoli

P.A. Racing
11R 0362

Piercarlo Capolongo

San Marino
Final Placement
All 5.
R5 5.

Giacomo Costenaro

Michele Piccolotto
01R 0382

Justin Bardini

Hawk Racing Club
Final Placement
All -
R5 -

Tullio Versace

RB Motorsport
SP 07-56

Cristina Caldart

Movisport
Final Placement
All 9.
R5 9.

Stéphane Consani

Erreffe Rally Team
11R 0147

Thibault De La Haye

Project Team
Final Placement
All 1.
R5 1.

Luciano Cobbe

Metior Sport
FN 529KY

Fabio Turco

Meteco Corse
Final Placement
All 10.
R5 10.

Andrea Succi

By Bianchi rally team
FV 930FH

Fabio Graffieti

Sc. Racing Team Le Fonti
Final Placement
All -
R5 -

Piero Canobbio

Race Art Technology
SC WR 5

Giuseppe Tricoli

Race Art Technology
Final Placement
All 26.
R5 13.

Rally Sørland

Norway
4.5.2019
gravel

Stian Brøderud

Stian Brøderud
HJ 94513

Tina Jeanette Olsen

Stian Brøderud
Final Placement
All 7.
2 4.

Louhinta-Ässät Ralli

Finland
4.5.2019
gravel

Juha Salo

Saloracing Finland

Topi Luhtinen

Printsport
Final Placement
All 1.

Rally Terra di Argil

Italy
4.5. - 5.5.2019
tarmac

Fabio Carnevale

Nebrosport
SL3 15E

Cristian Conti

Fabio Carnevale
Final Placement
All 25.
R5 4.

Gianluca D'Alto

Colombi Racing Team
FF 140TR

Mirko Liburdi

Gianluca D'Alto
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rally Gukovo

Russia
4.5. - 5.5.2019
gravel

Sergey Popov

ASRT Rally Team
MA-1686

Andrey Galkevich

ASRT Rally Team
Final Placement
All -

Station Le Seau Monteberg Rally

Belgium
5.5.2019
tarmac

Jeroen Swaanen

SXM Competition
SK 2221

Erik de Wild

Jeroen Swaanen
Final Placement
All 7.

Heinz-Walter Schewe

Heinz-Walter Schewe
SP 04-20

Frank Blondeel

Autostal Atlantic
Final Placement
All 28.

Kevin van Deijne

Kevin van Deijne
SP 07-41

Hein Verschuuren

Kevin van Deijne
Final Placement
All 5.

Copec Rally Chile

Chile
9.5. - 12.5.2019
gravel

Kalle Rovanperä

Toksport WRT
AW TS 159

Jonne Halttunen

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 8.
WRC 2 Pro 1.
RC2 1.

Marco Bulacia

Javier Ugarriza
YAS 708

Fabian Cretu

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 15.
WRC 2 Pro 4.
RC2 5.

Benito Guerra

RaceSeven
P 6743 BCY

Jaime Zapata

Benito Guerra
Final Placement
All 16.
WRC 2 2.
RC2 6.

Paulo Nobre

Motorsport Italia
11R 0338

Gabriel Morales

Paulo Nobre
Final Placement
All 21.
WRC 2 7.
RC2 11.

Emilio Fernández

Susaron Rally Team
PR·971

Joaquín Riquelme

Emilio Fernández
Final Placement
All -
WRC 2 -
RC2 -

Jorge Martínez

Conveyor Belt Technology
PR·980

Alberto Álvarez

Jorge Martínez
Final Placement
All 30.
WRC 2 11.
RC2 15.

Alejandro Cancio

Conveyor Belt Technology
PR·979

Santiago García

Alejandro Cancio
Final Placement
All 17.
WRC 2 3.
RC2 7.

Cristobal Vidaurre

Conveyor Belt Technology
PR·983

Rubén García

Cristobal Vidaurre
Final Placement
All 18.
WRC 2 4.
RC2 8.

Targa Florio - Rally Internazionale di Sicilia

Italy
9.5. - 11.5.2019
tarmac

Giandomenico Basso

DP Autosport
SY6 45E

Lorenzo Granai

Sport & Comunicazione
Final Placement
All 4.
R5 4.

Rudy Michelini

P.A. Racing
11R 0364

Michele Perna

Movisport
Final Placement
All 6.
R5 6.

Stefano Albertini

Alessandro Gino
AG 02 DLO

Danilo Fappani

Mirabella Mille Miglia
Final Placement
All 5.
R5 5.

Marcello Razzini

DP Autosport
SY6 39E

Gianmaria Marcomini

Automob. Collecchio Corse
Final Placement
All 8.
R5 8.

Alessio Profeta

Alessio Profeta
11R 0412

Sergio Raccuia

Island Motorsport
Final Placement
All 10.
R5 10.

Carmelo Galipò

Nebrosport
SL3 15E

Tino Pintaudi

Nebrosport
Final Placement
CRZ 2.

Fabio Angelucci

Metior Sport
NR S 044

Giovanni Lo Neri

Island Motor Sport
Final Placement
CRZ 1.

Rali da Calheta

Portugal
10.5. - 11.5.2019
tarmac

Alexandre Camacho

Delta Rally
FN 460KY

Pedro Calado

Alexandre Camacho
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Pedro Paixão

Pedro Paixão
SP 04-79

Jorge Henriques

Pedro Paixão
Final Placement
All 4.
RC2 3.

International Rally Bulgaria

Bulgaria
10.5. - 12.5.2019
tarmac

Dan Gîrtofan

CS ProRally Team Brașov
BV 02 PRT

Tudor Mârza

Prorally Team Brasov
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Miroslav Angelov

Miroslav Angelov
SP 06-71

Nedialko Sivov

Megaport
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Dimitar Iliev

Keane Motorsport
01R 0474

Petar Stoychev

Boila Automotor Sport
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rallye National Ain-Jura

France
10.5. - 11.5.2019
tarmac

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Florian Barral

Anthony Puppo
Final Placement
All 2.
R5 2.

Yves Pezzutti

Alésia Méca Sport

Michel Di Lullo

Yves Pezzutti
Final Placement
All 3.
R5 3.

Nicolas Roux

Nicolas Roux

Cédric Simonet

Nicolas Roux
Final Placement
All 10.
R5 4.

Kévin Bochatay

Easy Rally

Thibault Glasson-Blanchet

Kévin Bochatay
Final Placement
All 1.
R5 1.

Anthony Cleard

Arcauto Competition

Emmanuel Roux

Anthony Cleard
Final Placement
All 39.
R5 5.

Rallye de Dieppe - Normandie

France
10.5. - 12.5.2019
tarmac

Eddie Lemaitre

Eddie Lemaitre

Séverine Lebourgeois

Eddie Lemaitre
Final Placement
All 4.
R5 2.

Christophe Rémy

Christophe Rémy

Capucine Ouvry

Christophe Rémy
Final Placement
All -
R5 -

Götenerundan

Sweden
11.5.2019
gravel

Stig Andervang

Stig Andervang
SPR112

Robin Eriksson

Stig Andervang
Final Placement
All 2.
4WD 2.

Anton Eriksson

AE Motorsport
SP 05-71

Lars Andersson

Anton Eriksson
Final Placement
All 4.
4WD 4.

Trade Hire Karri Rally

Australia
11.5.2019
gravel

John O'Dowd

John O'Dowd
RACE TORQUE

Toni Feaver

Truck Wholesale WA
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rally del Guairá

Paraguay
11.5. - 12.5.2019
gravel

Agustin Alonso

Blas Zapag

Diego Fabiani

Agustin Alonso
Final Placement
All -
RC2 -

Jorge García

José García / Jorge García

Jorge García

Jorge García
Final Placement
All 9.
RC2 9.

Luis Maldonado

Luis Maldonado
BXC 788

Jorge Gonzalez

Luis Maldonado
Final Placement
All 5.
RC2 5.

Luis Ortega

Luis Ortega

Carlos Zarca

Luis Ortega
Final Placement
All 6.
RC2 6.

Rally Team 971

Italy
11.5. - 12.5.2019
tarmac

Patrick Gagliasso

Olivier Burri
1-TWS-361

Dario Beltramo

Turismotor's
Final Placement
All 1.
R5 1.

Jacopo Araldo

Balbosca
11R 0391

Lorena Boero

Meteco Corse
Final Placement
All 2.
R5 2.

Stefano Giorgioni

Roger Tuning
1-RVK-490

Massimo Vasini

Stefano Giorgioni
Final Placement
All 3.
R5 3.

Marco Luison

Miele Racing
SP 0360

Annamaria Ammendola

Sport Management
Final Placement
All -
R5 -

Fabio Giagoni

Colombi Racing Team
FF 140TR

Andrea Segir

Meteco Corse
Final Placement
All 14.
R5 6.

Rally Internazionale Piancavallo

Italy
11.5. - 12.5.2019
tarmac

Damiano De Tommaso

MS Munaretto
SL2 28E

Giorgia Ascalone

MS Munaretto
Final Placement
All 1.
R5 1.

Gianluca Tosi

Gima Autosport
01R 0335

Alessandro Del Barba

Movisport
Final Placement
All 6.
R5 5.

Alessandro Re

HK Racing
SP 06-39

Mauro Turati

La Superba
Final Placement
All 3.
R5 3.

Marco Roncoroni

Balbosca
FT 571DM

Paolo Brusadelli

VS Corse
Final Placement
All 7.
R5 6.

Alfonso Di Benedetto

Erreffe Rally Team
11R 0147

Roberto Longo

Project Team
Final Placement
All 2.
R5 2.

Riccardo Gatti

Balbosca
FS 0518

Marco Mori

Riccardo Gatti
Final Placement
All -
R5 -

Marco Zannier

Laura Bizzotto
B 111 WXK

Marika Marcuzzi

Prealpi
Final Placement
All 4.
R5 4.

Alessandro Prosdocimo

RB Motorsport
SP 0227

Marsha Zanet

MRC Sport
Final Placement
All 9.
R5 7.

Nicola Cescutti

RB Motorsport
SP 06-61

Simone Crosilla

Red White
Final Placement
Naz. 2.

Claudio Arzà

Rally Experience
A·6132

Jasmine Manfredi

BBCompetition
Final Placement
Naz. 1.

Rallye Régional des Monts de Vaucluse

France
11.5. - 12.5.2019
tarmac

Thibault Habouzit

Thibault Habouzit

Cendrine Ruel

Thibault Habouzit
Final Placement
All 1.
R5 1.

Nicolas Schifano

P.A. Racing

Chloé Georget

Nicolas Schifano
Final Placement
All 2.
R5 2.

Olivier Constanty

Olivier Constanty

Catherine Constanty

Olivier Constanty
Final Placement
All 11.
R5 4.

Rallye Régional de Printemps

France
11.5. - 12.5.2019
tarmac

Franck Viceconte

Franck Viceconte

Valentin Auge

Franck Viceconte
Final Placement
All 15.
R5 1.

Rallye Régional du Printemps de Bords

France
11.5. - 12.5.2019
tarmac

Nicolas Hernandez

Gilles Hernandez

Candice Melocco

Nicolas Hernandez
Final Placement
All 1.
R5 1.

Anthony Faucher

Team FMSA

Cédric Foubert

Anthony Faucher
Final Placement
All 3.
R5 2.

Rallye de la Principauté

Belgium
11.5. - 12.5.2019
tarmac

Vincent Prégardien

Vincent Prégardien
1-UDC-300

Gregory Durand

Vincent Prégardien
Final Placement
All -

Rallye Český Krumlov

Czech Republic
17.5. - 18.5.2019
tarmac

Jan Kopecký

ŠKODA Motorsport
11R 0425

Pavel Dresler

ŠKODA Motorsport
evo
Final Placement
All 1.
2 1.

Filip Mareš

Kresta Racing
14R 0363

Jan Hloušek

ACA ŠKODA Autoklub Team
Final Placement
All 2.
2 2.

Jan Černý

Keane Motorsport
CJ 15 WRC

Petr Černohorský

MOGUL Auto Šídlo ŠKODA team
Final Placement
All 3.
2 3.

Roman Odložilík

Roman Odložilík
02R 0097

Martin Tureček

SK DER Rally Team
Final Placement
All -
2 -

Miroslav Jakeš

Petr Machů
14R 0352

Petr Machů

Samohýl ŠKODA Team
Final Placement
All 4.
2 4.

Karel Trojan

Korno Motorsport
01R 0339

Zdeněk Jůrka

Karel Trojan
Final Placement
All 8.
2 8.

Martin Březík

Martin Březík
01R 0398

Marek Omelka

Samohýl ŠKODA Team
Final Placement
All 6.
2 6.

Patrik Rujbr

Patrik Rujbr
01R 0376

Jaromír Švec

TNT Počernice
Final Placement
All -
2 -

Sezoensrally

Belgium
17.5. - 18.5.2019
tarmac / gravel

Adrian Fernémont

SAN Mazuin Racing
1-TVH-010

Samuel Maillen

Ecurie N.E.W. Racing
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Ghislain de Mevius

Ghislain de Mevius
1-VFH-728

Johan Jalet

Ice Pol RT
Final Placement
All 6.
RC2 6.

Sébastien Bedoret

SXM Competition
SK 2223

Thomas Walbrecq

Sébastien Bedoret
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Pieter Jan Michiel Cracco

Pieter Jan Michiel Cracco
1-ZAY-012

Jasper Vermeulen

Autostal Atlantic
Final Placement
All 7.
RC2 7.

Erik van Loon

Wevers Sport
SP 04-03

Hein Verschuuren

Erik van Loon
Final Placement
All 9.
RC2 9.

Vincent Verschueren

GoDrive Racing
1-VTM-497

Gert Broekaert

Autostal Duindistel
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Ronde de l'Est

France
17.5. - 19.5.2019
tarmac

Thierry Law-Long

PVI Racing

Jean-François Law-Man-Too

NTR - Master Pneu
Final Placement
All 2.
R5 2.

Make Smoking History Targa South West

Australia
17.5. - 19.5.2019
tarmac

John O'Dowd

John O'Dowd
RACE TORQUE

Glenn Macneall

Truck Wholesale WA
Final Placement
All 5.
4WD 5.

Rallye Antibes Côte d'Azur

France
17.5. - 19.5.2019
tarmac

Nicolas Ciamin

Team FJ

Yannick Roche

JSA Yacco
Final Placement
All 60.
R5 15.

Sylvain Michel

2C Compétition

Jérôme Degout

2C Compétition
Final Placement
All 5.
R5 5.

Eric Mauffrey

Eric Mauffrey

Kévin Bronner

Eric Mauffrey
Final Placement
All -
R5 -

Patrick Rouillard

Patrick Rouillard

Cédric Gamboni

Patrick Rouillard
Final Placement
All 6.
R5 6.

Mathias Vaison

Vaison Racing

Geoffrey Combe

2C Compétition
Final Placement
All -
R5 -

Bruno Riberi

Olivier Burri

Florian Haut-Labourdette

Bruno Riberi
Final Placement
All 7.
R5 7.

Franck Lions

Barroso Sport

Vincent Landais

Sarrazin Motorsport
Final Placement
All 8.
R5 8.

Steve Fernandes

Steve Fernandes

Olivier Beck

Steve Fernandes
Final Placement
All 15.
R5 12.

Stefan Göttig

Stefan Göttig

Natalie Solbach-Schmidt

Stefan Göttig
Final Placement
All 18.
R5 13.

Julien-Alexandre Courchet

Balbosca

Fabrice Gordon

Julien-Alexandre Courchet
Final Placement
All -
R5 -

Romain Haut-Labourdette

Roger Tuning

Fabien Tardito

Romain Haut-Labourdette
Final Placement
All 11.
R5 9.

Frédéric Maillan

Balbosca

Anthony Vilanova

Frédéric Maillan
Final Placement
All 12.
R5 10.

Rallye Régional de la Matheysine

France
17.5. - 18.5.2019
tarmac

Romain Roche

Balbosca

Anthony Chabot

Romain Roche
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rallye National de la Vallée du Cher

France
17.5. - 19.5.2019
tarmac

Jean-Luc Roché

Team FJ

David Brocourt

Jean-Luc Roché
Final Placement
All -
R5 -

Nicolas Hernandez

Gilles Hernandez

Candice Melocco

Nicolas Hernandez
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rallye National du Val d'Ance

France
17.5. - 18.5.2019
tarmac

Mathieu Philippot

Rally Service Racing

Gilles Combe

Mathieu Philippot
Final Placement
All 1.
R5 1.

Thierry Messy

Easy Rally

Thierry Moulin

Thierry Messy
Final Placement
All 11.
R5 4.

Pierre-Yves Esparcieux

Pierre-Yves Esparcieux

Kévin Duc

Pierre-Yves Esparcieux
Final Placement
All 4.
R5 3.

Kuzey Kıbrıs Rallisi

Cyprus
17.5. - 19.5.2019
tarmac / gravel

Burak Çukurova

Topp Cars Rally Team
SP 07-85

Vedat Bostancı

BC Vision Motorsport
Final Placement
All 2.
2 2.

Deniz Fahri

Topp Cars Rally Team
SP 07-12

Bahadır Gücenmez

BC Vision Motorsport
Final Placement
All 1.
2 1.

Bora Manyera

Topp Cars Rally Team
SP 06-35

Cem Çerkez

BC Vision Motorsport
Final Placement
All 6.
2 6.

Rally Sierras del Sur

Mexico
17.5. - 18.5.2019
gravel

Ricardo Triviño

Ricardo Triviño
P09-BBC

Jorge Bernal

Ricardo Triviño
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rally San Xavier "Primera Misión Jesuítica"

Bolivia
17.5. - 19.5.2019
gravel

Roberto Saba

Roberto Saba

Claudio Ocampo

RS Team
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Mariano Aguilera

Mariano Aguilera

Diego Cagnotti

MD Rally Team
Final Placement
All 6.
RC2 3.

Rodrigo Gutierrez

Rodrigo Gutierrez
4722HIP

Eugenio Arrieta

Gutierrez Racing
Final Placement
All 5.
RC2 2.

Murauer Rallye St. Veit powered by IWD

Austria
18.5.2019
tarmac / gravel

Simon Wagner

Eurosol Racing Team Hungary
SP 08-05

Gerald Winter

RS Club Wolfsberg
Final Placement
All 1.
2 1.

Dániel Fischer

Dániel Fischer
SP 07-72

Zoltán Buna

Dániel Fischer
Final Placement
All 4.
2 4.

Maximilian Koch

Maximilian Koch
R SL 218

Lisa Brunthaler

Maximilian Koch
Final Placement
All 2.
2 2.

Heinz Leitgeb

RB Motorsport
SP 06-61

Jasmin Leitgeb

Heinz Leitgeb
Final Placement
All 13.
2 7.

RSAC Scottish Rally

United Kingdom
18.5.2019
gravel

David Bogie

David Bogie
SP 06-85

John Rowan

David Bogie
Final Placement
All 1.

Rally del Parco Geominerario della Sardegna

Italy
18.5. - 19.5.2019
tarmac

Maurizio Diomedi

Step Five Motorsport
FR 378KA

Giuseppe Pirisinu

Porto Cervo Racing
Final Placement
All 1.
R5 1.

Vittorio Musselli

Colombi Racing Team
FF 140TR

Claudio Mele

Porto Cervo Racing
Final Placement
All 3.
R5 2.

Camunia Rally

Italy
18.5. - 19.5.2019
tarmac

Ilario Bondioni

DP Autosport
SY6 45E

Maria Panteghini

New Turbomark
Final Placement
All 1.
R5 1.

Alberto Dall'Era

P.A. Racing
A·6252

Roberto Mometti

R-XTEAM
Final Placement
All 2.
R5 2.

Felice Ducoli

DP Autosport
SY6 39E

Giovanni Maifredini

Felice Ducoli
Final Placement
All 3.
R5 3.

Gianbattista Serioli

DP Autosport
SY6 39E

Paolo Reccagni

Gianbattista Serioli
Final Placement
All 55.
R5 4.

Rally del Grifo

Italy
18.5. - 19.5.2019
tarmac

Alessandro Battaglin

MS Munaretto
FF 413CM

Selena Pagliarini

Rally Team
Final Placement
All 2.
R5 2.

Nicolò Marchioro

RB Motorsport
SP 0227

Marco Marchetti

Soc. Scuderia Etruria
Final Placement
All 1.
R5 1.

Adriano Lovisetto

3Antenne Sport Racing
TI·201948

Enrico Tessaro

Monselice Corse
Final Placement
All 4.
R5 4.

Giovanni Cocco

Laura Bizzotto
B 111 WXK

Christian Buccino

For Sport
Final Placement
All 3.
R5 3.

Tiziano Panato

MS Munaretto
SL2 28E

Michele Zandonà

MS Munaretto
Final Placement
All 9.
R5 5.

Rally della Valdinievole

Italy
18.5. - 19.5.2019
tarmac

Tobia Cavallini

P.A. Racing
11R 0364

Giuliano Manfredi

Jolly Racing Team
Final Placement
All -
R5 -

Luca Pierotti

P.A. Racing
11R 0362

Manuela Milli

Jolly Racing Team
Final Placement
All 1.
R5 1.

Federico Santini

Trico World Rally Team
SY6 22E

Gabriele Romei

Eurospeed
Final Placement
All -
R5 -

Roberto Tucci

Metior Sport
NR S 044

Giampietro Micalizzi

Jolly Racing Team
Final Placement
All 3.
R5 3.

Luca Artino

Race Art Technology
SC WR 5

Andrea Gabelloni

Art Motorsport
Final Placement
All 4.
R5 4.

Rallye Régional de Mézidon

France
18.5. - 19.5.2019
tarmac

Christophe Rémy

Christophe Rémy

Capucine Ouvry

Christophe Rémy
Final Placement
All 5.
R5 1.

Rallye Régional du Val Dadou

France
18.5. - 19.5.2019
tarmac

David Salanon

David Salanon

Méryl Giraldo

David Salanon
Final Placement
All -
R5 -

Christian de Boussac

Christian de Boussac Rallye Experience

Anne de Boussac

Christian de Boussac
Final Placement
All 37.
R5 2.

Rallye Sprint "Soutenons Clémence"

Belgium
18.5. - 19.5.2019
tarmac

Melissa Debackere

Autosport Debackere
11R 0319

Cindy Cokelaere

Melissa Debackere
Final Placement
All 1.

AvD-Sachsen-Rallye

Germany
23.5. - 25.5.2019
tarmac

Fabian Kreim

ŠKODA AUTO Deutschland
DA X 3232

Tobias Braun

ŠKODA AUTO Deutschland
Final Placement
All -
RC2 -

Philip Geipel

Kahle Motorsport
K KM 85

Katrin Becker

ADAC Sachsen e.V
Final Placement
All -
RC2 -

Ron Schumann

Yellow Race
STL SP 24

Nanett Centner

ADAC Sachsen e.V.
Final Placement
All -
RC2 -

Julius Tannert

Wallenwein Rallye Sport
S WT 401

Helmar Hinneberg

ADAC Sachsen e.V.
Final Placement
All -
RC2 -

Rally Liepāja

Latvia
24.5. - 26.5.2019
gravel

Łukasz Habaj

Sports Racing Technologies
AL- 111

Daniel Dymurski

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 5.
ERC 5.
RC2 5.

Chris Ingram

Toksport WRT
AW TS 156

Ross Whittock

Toksport WRT
Final Placement
All 4.
ERC 4.
RC2 4.

Marijan Griebel

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 1

Stefan Kopczyk

Marijan Griebel
Final Placement
All 7.
ERC 7.
RC2 7.

Alexandros Tsouloftas

Toksport WRT
AW TS 158

Antonis Chrysostomou

Toksport WRT
Final Placement
All 11.
ERC 11.
RC2 11.

Eyvind Brynildsen

Toksport WRT
AW TS 157

Cato Menkerud

Toksport WRT
Final Placement
All 9.
ERC 9.
RC2 9.

Vaidotas Žala

Agrorodeo Team
KMS 513

Andris Mālnieks

AGRORODEO
Final Placement
All 16.
ERC 15.
RC2 16.

Mārtiņš Sesks

Motorsport Italia
11R 0338

Krišjānis Caune

LMT Autosporta Akadēmija
Final Placement
All 3.
ERC 3.
RC2 3.

Paulo Nobre

Motorsport Italia
11R 0409

Gabriel Morales

Palmeirinha Rally
Final Placement
All 21.
ERC 19.
RC2 20.

Tibor Érdi

Érdi Rallye Team
SP 07-48

Szabolcs Kovács

Érdi Team
Final Placement
All 15.
ERC 14.
RC2 15.

Filip Mareš

Kresta Racing
14R 0363

Jan Hloušek

ACCR Czech Rally Team I
Final Placement
All 6.
ERC 6.
RC2 6.

Rakan Al-Rashed

Printsport
A·6332

Hugo Magalhães

Printsport
Final Placement
All 19.
ERC 17.
RC2 19.

Robert Blomberg

Robert Blomberg
RLS283

Ida Bood

Robert Blomberg
Final Placement
All 18.
RC2 18.

AMTK Rally Velenje

Slovenia
24.5. - 25.5.2019
tarmac

Ferenc Kiss

Korda Racing
SP 06-92

Gergely Patkó

Korda Racing Team
Final Placement
All 4.
2 4.

János Puskádi

Eurosol Racing Team Hungary
SP 08-05

Barnabás Gódor

Eurosol Racing Team Hungary
Final Placement
All 11.
2 9.

Boštjan Avbelj

Laura Bizzotto
B 111 WXK

Damijan Andrejka

Lema Racing
Final Placement
All 1.
2 1.

Raliul Aradului

Romania
24.5. - 25.5.2019
gravel

Dan Gîrtofan

CS ProRally Team Brașov
BV 02 PRT

Tudor Mârza

Dan Gîrtofan
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Constantin Aur

Academia Titi Aur
B 111 ATA

Anton Avram

Constantin Aur
Final Placement
All 6.
RC2 6.

Tomáš Kukučka

Keane Motorsport
CJ 15 WRC

Peter Vejačka

Tomáš Kukučka
Final Placement
All 5.
RC2 5.

Sebastian Barbu

3Antenne Sport Racing
TI·201948

Bogdan Iancu

Sibiu Racing Team
Final Placement
All 4.
RC2 4.

SM Riihimäki-ralli

Finland
24.5. - 25.5.2019
gravel

Teemu Asunmaa

Asunmaa Racing

Jani Salo

TGS Worldwide
Final Placement
All 5.

Juha Salo

Saloracing Finland

Topi Luhtinen

Printsport
Final Placement
All 3.

Kristian Kiviniemi

TGS Worldwide

Enni Mälkönen

TGS Worldwide
Final Placement
All 6.

Jukka Kasi

Printsport

Henri Ania

Printsport
Final Placement
All 7.

Mikko Heikkilä

Antti Selivaara

Heidi Heikkilä

TGS Worldwide
Final Placement
All 4.

Pasi Lyytikäinen

TGS Worldwide

Panu Plosila

TGS Worldwide
Final Placement
All 11.

Rally Terra da Auga

Spain
24.5. - 25.5.2019
gravel

Xavier Pons

Calm Competició
S 2301 BCD

Rodrigo Sanjuan

ACSM Rallye Team
Final Placement
All 1.
R5 1.

Josep Basols

Josep Basols
S 8572 BCC

Xavier Amigo

Moto Club Igualada
Final Placement
All 12.
R5 8.

Eduard Pons

Baporo Motorsport
4702 KNH

Alberto Chamorro

Baporo Motorsport
Final Placement
All 7.
R5 7.

Alexander Villanueva

Calm Competició
S 6338 BCC

José Pintor

Alexander Villanueva
Final Placement
All 5.
R5 5.

Javier Pardo

Rallycar
1234 JYM

Adrián Pérez

Escuderia Ourense
Final Placement
All 4.
R5 4.

ELE Rally

Netherlands
24.5. - 25.5.2019
tarmac / gravel

Kevin van Deijne

Kevin van Deijne
SP 07-41

Hein Verschuuren

Kevin van Deijne
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Erik van Loon

Wevers Sport
SP 04-03

Harmen Scholtalbers

Erik van Loon
Final Placement
All 5.
RC2 5.

Jeroen Swaanen

SXM Competition
SK 2221

Erik de Wild

Jeroen Swaanen
Final Placement
All -
RC2 -

Rallye National de Savoie-Chautagne

France
24.5. - 25.5.2019
tarmac

Romain Guillerot

Alésia Méca Sport

Matthieu Bole-Richard

Romain Guillerot
Final Placement
All 1.
R5 1.

Hugo Bonfils

RSsport di Sandro Rossi

Olivier Brouze

Hugo Bonfils
Final Placement
All 7.
R5 7.

Olivier Burri

Olivier Burri

Christophe Cler

Olivier Burri
Final Placement
All 3.
R5 3.

Michel Giraldo

Roger Tuning

Méryl Giraldo

Michel Giraldo
Final Placement
All 2.
R5 2.

Ludovic Bogey

Metior Sport

Charlène Villaret

Ludovic Bogey
Final Placement
All 5.
R5 5.

Corentin Accigliaro

Miele Racing

Erwan Le Gosles

Corentin Accigliaro
Final Placement
All 6.
R5 6.

Rallye Régional du Marquenterre

France
24.5. - 25.5.2019
tarmac

Yves Saint Requier

Yves Saint Requier

Thomas Rollion

Yves Saint Requier
Final Placement
All 1.
R5 1.

Christophe Wilt

Christophe Wilt

Guillaume Leclercq

Christophe Wilt
Final Placement
All 6.
R5 6.

Franck Lescarmontier

RS Racing Services

Emmanuel Batel

Franck Lescarmontier
Final Placement
All 15.
R5 7.

Laxårallyt

Sweden
25.5.2019
gravel

Mattias Monelius

Mattias Monelius
YFO335

Erik Gustafsson

Mattias Monelius
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Jerker Axelsson

Pontus Tidemand Racing
BIKE

Mattias Andersson

Jerker Axelsson
Final Placement
All 84.
4WD 12.

Rally Kjellerup

Denmark
25.5.2019
tarmac

Kristian Poulsen

Wevers Sport
SP 07-34

Ole Frederiksen

Kristian Poulsen
Final Placement
All 1.

Ib Kragh

Ib Kragh

Ditte Kammersgaard

Ib Kragh
Final Placement
All 2.

Roland Poulsen

Kristian Poulsen
SP 06-53

Freddy Pedersen

Roland Poulsen
Final Placement
All 11.

Rally Bianco Azzurro - Rose'n Bowl

San Marino
25.5. - 26.5.2019
tarmac

Jader Vagnini

SPORTEC engineering
SL2 54E

Marco Baldazzi

San Marino
Final Placement
All 1.
R5 1.

Luigi Bruccoleri

Step Five Motorsport
11R 0410

Ilaria Rapisarda

Project Team
Final Placement
All 2.
R5 2.

Stefano Magnani

Xmotors
A·6259

Mirco Gabrielli

San Marino
Final Placement
All -
R5 -

Davide Simoncini

Michele Piccolotto
01R 0382

Lorenzo Ercolani

San Marino
Final Placement
All 3.
R5 3.

Gardermosprinten

Norway
25.5.2019
tarmac

Stian Brøderud

Stian Brøderud
HJ 94513

Siv Jensen

Stian Brøderud
Final Placement
All 9.
2 1.

Regional Arroyos y Esteros

Paraguay
26.5.2019
gravel

José Luis Jacquet

José Luis Jacquet

Juan José Sánchez

José Luis Jacquet
Final Placement
All -
RC2 -

Miguel Ortega

Miguel Ortega

Enrique Fratta

Miguel Ortega
Final Placement
All -
RC2 -

Javier Ugarriza

Javier Ugarriza
YAS 708

German Maune

Javier Ugarriza
Final Placement
All -
RC2 -

Rallye-Sprint de Haillot

Belgium
29.5. - 30.5.2019
tarmac

Adrian Fernémont

SAN Mazuin Racing
1-TVH-010

Nathalie Mazuin

Adrian Fernémont
Final Placement
All 1.

Vodafone Rally de Portugal

Portugal
30.5. - 2.6.2019
gravel

Kalle Rovanperä

ŠKODA Motorsport
11R 0427

Jonne Halttunen

ŠKODA Motorsport
evo
Final Placement
All 6.
WRC 2 Pro 1.
RC2 1.

Jan Kopecký

ŠKODA Motorsport
11R 0426

Pavel Dresler

ŠKODA Motorsport
evo
Final Placement
All 8.
WRC 2 Pro 2.
RC2 2.

Benito Guerra

RaceSeven
P 6743 BCY

Jaime Zapata

Benito Guerra
Final Placement
All 14.
WRC 2 6.
RC2 8.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
GH- 888

Yaroslav Fedorov

Nikolay Gryazin
Final Placement
All 13.
WRC 2 5.
RC2 7.

Henning Solberg

Toksport WRT
AW TS 159

Ilka Minor

Henning Solberg
Final Placement
All 11.
WRC 2 3.
RC2 5.

Pierre-Louis Loubet

2C Compétition
11R 0368

Vincent Landais

Pierre-Louis Loubet
Final Placement
All 9.
WRC 2 1.
RC2 3.

Ricardo Teodósio

Ricardo Teodósio
68·SR·84

José Teixeira

Ricardo Teodósio
Final Placement
All -
WRC 2 -
RC2 -

Miguel Barbosa

Miguel Barbosa
78·TO·69

Jorge Carvalho

Miguel Barbosa
Final Placement
All -
WRC 2 -
RC2 -

Eerik Pietarinen

TGS Worldwide
SP 0418

Juhana Raitanen

Eerik Pietarinen
Final Placement
All 12.
WRC 2 4.
RC2 6.

Pedro Almeida

Pedro Almeida
39·TH·48

Nuno Almeida

Pedro Almeida
Final Placement
All 20.
WRC 2 12.
RC2 14.

António Dias

António Dias
SL2 75E

Nuno Rodrigues da Silva

António Dias
Final Placement
All -
WRC 2 -
RC2 -

Diogo Salvi

Diogo Salvi
SC WR 90

Paulo Babo

Diogo Salvi
Final Placement
All -
WRC 2 -
RC2 -

Rhys Yates

Rhys Yates
SP 06-06

James Morgan

Rhys Yates
Final Placement
All 25.
WRC 2 15.
RC2 18.

Kees Burger

Kees Burger
A·6336

Miika Teiskonen

Kees Burger
Final Placement
All -
RC2 -

Francisco Teixeira

PT Racing
P 5955 BCY

João Serôdio

Francisco Teixeira
Final Placement
All -
RC2 -

Erechim Rally Brasil

Brazil
30.5. - 2.6.2019
gravel

Roberto Saba

Roberto Saba

Claudio Ocampo

RS TEAM
Final Placement
All 5.
CODASUR 5.
RC2 5.

Paulo Nobre

Motorsport Italia
11R 0126

Gabriel Morales

Palmeirinha Rally
Final Placement
All -
CODASUR -
RC2 -

Rallye de la Coutellerie et du Tire-Bouchon

France
30.5.2019
tarmac

Stéphane Andre

Rally Service Racing

Samuel Passetemps

Stéphane Andre
Final Placement
All 1.
R5 1.

Pierre-Yves Esparcieux

Pierre-Yves Esparcieux

Kévin Duc

Pierre-Yves Esparcieux
Final Placement
All 2.
R5 2.

South Swedish Rally

Sweden
30.5. - 1.6.2019
gravel

Patrik Flodin

Johan Andersérs
ZMG334

Göran Bergsten

Andersérs Mek Verkstad
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Martin Berglund

Martin Berglund
YKK458

Joakim Gevert

ramudden.se
Final Placement
All 2.
4WD 2.

Mattias Monelius

Mattias Monelius
YFO335

Karl-Olof Lexe

Mattias Monelius
Final Placement
All 3.
4WD 3.

Anton Eriksson

AE Motorsport
SP 05-71

Lars Andersson

Anton Eriksson
Final Placement
All 9.
4WD 9.

Martin Hagman

Riflex Sport
YFO389

Jörgen Fornander

Riflex Sport
Final Placement
All 11.
4WD 10.

Charles Andersson

Charles Andersson
XZL663

Leif Wigert

Charles Andersson
Final Placement
All 38.
4WD 16.

Rallye du Chablais

Switzerland
30.5. - 1.6.2019
tarmac

Ivan Ballinari

Roger Tuning
1-RVK-490

Paolo Pianca

Lugano Racing Team
Final Placement
All 3.
2 3.

Michael Burri

Olivier Burri
1-TWS-361

Anderson Levratti

Dmax Swiss
Final Placement
All -
2 -

Mike Coppens

Metior Sport
NR S 044

Renaud Jamoul

Lugano Racing Team
Final Placement
All -
2 -

Jérémie Toedtli

Race Art Technology
SC WR 5

Alexandre Chioso

Ecurie des 3 Chevrons
Final Placement
All 2.
2 2.

Pascal Perroud

Balbosca
FT 571DM

Romain Blondeau

Lugano Racing Team
Final Placement
All 4.
2 4.

Jérémy Crétien

Easy Rally
BV 04 PRT

Xavier Rouchouze

Jérémy Crétien
Final Placement
All 5.
2 5.

Rally Vyškov

Czech Republic
31.5. - 1.6.2019
tarmac

Roman Odložilík

Roman Odložilík
02R 0097

Martin Tureček

SK DER Rally Team
Final Placement
All 2.

Jaromír Tarabus

Keane Motorsport
01R 0474

Daniel Trunkát

Keane Motorsport
Final Placement
All 1.

Patrik Rujbr

Patrik Rujbr
01R 0376

Jaromír Švec

TNT Počernice
Final Placement
All 4.

Jan Jelínek

Kresta Racing
14R 0362

Petr Ingr

Jan Jelínek
Final Placement
All 5.

Zdeněk Pokorný

Zdeněk Pokorný
01R 0352

Richard Lasevič

Zdeněk Pokorný
Final Placement
All 13.

Sol Rally Barbados

Barbados
31.5. - 2.6.2019
tarmac

Thomas Preston

Thomas Preston
SP 05-41

Carl Williamson

Thomas Preston
Final Placement
All 4.
R5 2.

Rally del Salento

Italy
31.5. - 1.6.2019
tarmac

Mauro Miele

DreamOne Racing
01R 0410

Luca Beltrame

Giesse Promotion
Final Placement
All -
R5 -

Corrado Pinzano

P.A. Racing
11R 0364

Marco Zegna

New Driver's Team
Final Placement
All 4.
R5 1.

Andrea Carella

MS Munaretto
FF 413CM

Enrico Bracchi

MS Munaretto
Final Placement
All 5.
R5 2.

Pierleonardo Bancher

Laura Bizzotto
B 111 WXK

Giandomenico Longo

Pintarally Motorsport
Final Placement
All 25.
R5 5.

Patrizio Forte

Colombi Racing Team
FF 140TR

Maurizio Iacobelli

Casarano Rally Team
Final Placement
All 12.
R5 3.

Rallye National Saint-Etienne / Forez

France
31.5. - 1.6.2019
tarmac

Stéphane Derory

Rally Service Racing

Margot Basso

Stéphane Derory
Final Placement
All 2.
R5 1.

Rallye National du Tréport

France
31.5. - 1.6.2019
tarmac

Christophe Wilt

Christophe Wilt

Guillaume Leclercq

Christophe Wilt
Final Placement
All -
R5 -

Christophe Rémy

Christophe Rémy

Capucine Ouvry

Christophe Rémy
Final Placement
All -
R5 -

Rallye National du Laragnais

France
31.5. - 2.6.2019
tarmac

Damien Oberti

Arcauto Competition

Jean-Pierre Ayasse

Damien Oberti
Final Placement
All 4.
R5 4.

Nicolas Schifano

Thibault Habouzit

Chloé Georget

Nicolas Schifano
Final Placement
All 2.
R5 2.

Thierry Pascal

Rally Service Racing

Dimitri Girardi

Thierry Pascal
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rallye National du Saint-Émilion

France
31.5. - 2.6.2019
tarmac

Bruno Longépé

Bruno Longépé

Ronan Choucroun

Bruno Longépé
Final Placement
All 2.
R5 2.

David Salanon

David Salanon

Méryl Giraldo

David Salanon
Final Placement
All 1.
R5 1.

Anthony Faucher

Team FMSA

Damien Augustin

Anthony Faucher
Final Placement
All -
R5 -

Jean-Luc Roché

Team FJ

Alexandra Robin

Jean-Luc Roché
Final Placement
All 8.
R5 5.

Ronde de la Giraglia

France
31.5. - 2.6.2019
tarmac

Paul Alerini

HK Racing

Etienne Patrone

Paul Alerini
Final Placement
All -
R5 -

Jean-Mathieu Leandri

Team FJ

Fabrice Gordon

Jean-Mathieu Leandri
Final Placement
All 1.
R5 1.

Paul-Antoine Santoni

Balbosca

Jean-Baptiste Bacchiolelli

Paul-Antoine Santoni
Final Placement
All -
R5 -

Tony Aguzzi

HK Racing

Jean-Pierre Borchia

Tony Aguzzi
Final Placement
All -
R5 -

Georges-Alexandre Moracchini

Georges-Alexandre Moracchini

Laurent Goia

Georges-Alexandre Moracchini
Final Placement
All 2.
R5 2.

Damien Latella

Pool Racing

Marion Latella

Damien Latella
Final Placement
All 23.
R5 6.

Alexandre Latella

Miele Racing

Caroline Latella-Berchio

Alexandre Latella
Final Placement
All 5.
R5 4.

Eddie Lemaitre

Eddie Lemaitre

Thomas Chauffray

Eddie Lemaitre
Final Placement
All 3.
R5 3.

Ahmed Elkaddouri

RSsport di Sandro Rossi

Mickael Camilli

Ahmed Elkaddouri
Final Placement
All -
R5 -

Rajd Nadwiślański

Poland
31.5. - 1.6.2019
tarmac

Mikołaj Marczyk

Kresta Racing
14R 0365

Szymon Gospodarczyk

ŠKODA Polska Motorsport
Final Placement
All 2.
2 2.

Aurskog-Høland Rally

Norway
1.6.2019
tarmac / gravel

Stian Brøderud

Stian Brøderud
HJ 94513

Tina Jeanette Olsen

Stian Brøderud
Final Placement
All 6.
2 4.

Palm Trees Rally

Cyprus
1.6. - 2.6.2019
tarmac / gravel

Simos Galatariotis

Galatariotis Rally Team
AA439-17

Antonis Ioannou

Petrolina Eni Racing Team
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rally Dei Templi

Italy
1.6. - 2.6.2019
tarmac

Alfonso Di Benedetto

Erreffe Rally Team
11R 0147

Ivan Rosato

Project Team
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rally degli Abeti e dell'Abetone

Italy
1.6. - 2.6.2019
tarmac

Luca Pierotti

P.A. Racing
11R 0362

Manuela Milli

Jolly Racing Team
Final Placement
All 1.
R5 1.

Federico Gasperetti

Gima Autosport
01R 0335

Federico Ferrari

Pistoia Corse
Final Placement
All 3.
R5 3.

Pierluigi Della Maggiora

Rally Experience
A·6132

Massimo Moriconi

Rally Revolution+1
Final Placement
All 5.
R5 5.

Rally Il Grappolo

Italy
1.6. - 2.6.2019
tarmac

Patrick Gagliasso

Roger Tuning
21 97SE

Dario Beltramo

Turismotor's
Final Placement
All 1.
R5 1.

Jacopo Araldo

Balbosca
11R 0391

Daniele Araspi

Meteco Corse
Final Placement
All 2.
R5 2.

Massimo Marasso

RB Motorsport
SP 0227

Marco Canuto

Scuderia Etruria
Final Placement
All 3.
R5 3.

Massimo Brega

P.A. Racing
A·6252

Paolo Zanini

Scuderia Piloti Oltrepò
Final Placement
All 7.
R5 6.

Federico Santini

Trico World Rally Team
SY6 22E

Gabriele Romei

Eurospeed
Final Placement
All -
R5 -

Rallye National du Pays Viganais

France
1.6. - 2.6.2019
tarmac

Olivier Constanty

Olivier Constanty

Catherine Constanty

Olivier Constanty
Final Placement
All -
R5 -

ORC Canal Rally

Belgium
1.6. - 2.6.2019
tarmac

Philip Eggermont

SXM Competition
SK 2221

Nicolas Tjoen

Philip Eggermont
Final Placement
All 19.

Melissa Debackere

Autosport Debackere
11R 0319

Cindy Cokelaere

Melissa Debackere
Final Placement
All 1.

Claudy Desoil Rally

Belgium
1.6. - 2.6.2019
tarmac

Sébastien Bedoret

SXM Competition
SK 2223

Thomas Walbrecq

Sébastien Bedoret
Final Placement
All 1.

Vincent Prégardien

Vincent Prégardien
1-UDC-300

Gregory Durand

Vincent Prégardien
Final Placement
All 22.

Better Value Tyres Safari Rally

Australia
1.6.2019
gravel

John O'Dowd

John O'Dowd
27 RWA

Toni Feaver

Truck Wholesale WA
Final Placement
All 1.
R5 1.

Lone Star Canterbury Rally

New Zealand
2.6.2019
gravel

Raana Horan

Raana Horan
1EZC·783

Michael Connor

Raana Horan
Final Placement
All 9.

Kingsley Jones

Kingsley Jones
1GNA·766

Waverley Jones

Kingsley Jones
Final Placement
All 11.

Lyons of Limerick Circuit of Munster Stages Rally

Ireland
2.6.2019
tarmac

Melvyn Evans

Melvyn Evans Motorsport
SP 06-84

Mark Glennerster

Melvyn Evans
Final Placement
All 7.

INA Delta Rally

Croatia
6.6. - 8.6.2019
tarmac

Krisztián Hideg

Botka Rally Team
SP 07-43

István Kerék

AK Delta Sport
Final Placement
All 2.

Dániel Fischer

Dániel Fischer
SP 07-72

Zoltán Buna

Dániel Fischer
Final Placement
All 4.

Gomes Zambia International Rally

Zambia
7.6. - 9.6.2019
gravel

Manvir Baryan

Manvir Baryan
MRT-1

Drew Sturrock

Multiple Racing Team
Final Placement
All 1.
ARC 1.
RC2 1.

Onkar Rai

Onkar Rai
MENENGAI

Gareth Dawe

Kabras Racing Team
Final Placement
All 3.
ARC 3.
RC2 3.

Rallye de Ourense

Spain
7.6. - 8.6.2019
tarmac

Xavier Pons

Calm Competició
S 2301 BCD

Rodrigo Sanjuan

ACSM Rallye Team
Final Placement
All -
R5 -

João Barros

João Barros
S 5819 BCC

António Costa

João Barros
Final Placement
All -
R5 -

Taxi4 Székesfehérvár Rallye

Hungary
7.6. - 9.6.2019
tarmac

László Német

Botka Rally Team
SP 08-11

István Szabó

Juhász Média
Final Placement
All 6.
RC2 5.

Sándor Ollé

Sándor Ollé
SP 0 269

Zsolt Tóth

TMC Rallysport
Final Placement
All 12.
RC2 9.

Péter Osváth

Péter Osváth
SP 07-17

Tamás Papp

Rally Cafe Racing
Final Placement
All 9.
RC2 7.

János Balogh

Topp Cars Rally Team
SP 06-35

Dániel Holczer

Energy RT
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Ferenc Vincze

Korda Racing
SP 06-92

Igor Bacigál

Korda Racing
Final Placement
All 1.
RC2 1.

József Trencsényi

Extrém Sport Team
01R 0385

Gábor Verba

Extrém Sport Team
Final Placement
All 7.
RC2 6.

Rali Sical

Portugal
7.6. - 8.6.2019
tarmac

Luís Rego

The Racing Factory
S 2161 BCC

Jorge Henriques

Team Além Mar
Final Placement
All -
RC2 -

Rali da Ribeira Brava

Portugal
7.6. - 8.6.2019
tarmac

Alexandre Camacho

Delta Rally
FN 460KY

Pedro Calado

Alexandre Camacho
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Pedro Paixão

Pedro Paixão
SP 04-79

Luís Rodrigues

Pedro Paixão
Final Placement
All -
RC2 -

Rally Internazionale del Taro

Italy
7.6. - 9.6.2019
tarmac

Damiano De Tommaso

MS Munaretto
SL2 28E

Giorgia Ascalone

MS Munaretto
Final Placement
All -
R5 -

Alessandro Re

HK Racing
SP 06-39

Mauro Turati

La Superba
Final Placement
All 1.
R5 1.

Gianluca Tosi

Gima Autosport
01R 0335

Alessandro Del Barba

Movisport
Final Placement
All 6.
R5 4.

Marco Roncoroni

Balbosca
FT 571DM

Paolo Brusadelli

Marco Roncoroni
Final Placement
All 11.
R5 8.

Alfonso Di Benedetto

Erreffe Rally Team
11R 0147

Roberto Longo

Project Team
Final Placement
All 5.
R5 3.

Marcello Razzini

DP Autosport
SY6 45E

Daniel Taufer

Collecchio Corse
Final Placement
All 4.
R5 2.

Riccardo Gatti

Balbosca
FS 0518

Moreno Toni

Riccardo Gatti
Final Placement
All 9.
R5 6.

Felice Re

HK Racing
SP 04-41

Mara Bariani

Etruria
Final Placement
All 7.
R5 5.

Simone Rabaglia

HK Racing
ELPA 1716

Roberto Mometti

S Racing
Final Placement
All 19.
R5 11.

Claudio Arzà

Rally Experience
A·6132

Jasmine Manfredi

BB Competition
Final Placement
All 13.
R5 10.

Luigi Giacobone

3Antenne Sport Racing
TI·201948

Monica Cicognini

Racing for Genova Team
Final Placement
All 10.
R5 7.

Fausto Castagnoli

Pool Racing
SL2 53E

Silvia Minetti

Collecchio Corse
Final Placement
Naz. 1.

Luciano D'Arcio

RSsport di Sandro Rossi
18·QX·31

Faustino Mucci

Eurosport
Final Placement
Naz. -

Riccardo Brugo

Miele Racing
SP 0360

Luca Silvestri

Collecchio Corse
Final Placement
Naz. 3.

Rallye de la Sainte Baume

France
7.6. - 8.6.2019
tarmac

Julien-Alexandre Courchet

Balbosca

Fabrice Gordon

Julien-Alexandre Courchet
Final Placement
All -
R5 -

Richard Bourcier

By Bianchi rally team

Jean-Marc Ducousso

Richard Bourcier
Final Placement
All 3.
R5 3.

Renaud Berard

MBC Location

Pascal Romero

Renaud Berard
Final Placement
All 12.
R5 6.

Rallye National Écureuil Drôme-Provençale

France
7.6. - 8.6.2019
tarmac

Bruno Ginhoux

Bruno Ginhoux

Sylvie Maia

Bruno Ginhoux
Final Placement
All -
R5 -

Rallye National des Vins Mâcon

France
7.6. - 9.6.2019
tarmac

David Salanon

David Salanon

Méryl Giraldo

David Salanon
Final Placement
All -
R5 -

Nicolas Hernandez

Gilles Hernandez

Candice Melocco

Nicolas Hernandez
Final Placement
All 2.
R5 2.

Laurent Lecki

Alésia Méca Sport

Jérémy Lamur

Laurent Lecki
Final Placement
All 1.
R5 1.

Eddie Lemaitre

Eddie Lemaitre

Thomas Chauffray

Eddie Lemaitre
Final Placement
All 10.
R5 9.

Mathias Vaison

Vaison Racing

Geoffrey Combe

Mathias Vaison
Final Placement
All 6.
R5 5.

Luc Giroux

Bruno Longépé

Julien Loup

Luc Giroux
Final Placement
All 5.
R5 4.

Denis Millet

Denis Millet

Bertrand Angonin

Denis Millet
Final Placement
All 4.
R5 3.

Fabien Ducoté

Thibault Habouzit

Thomas Litaudon

Fabien Ducoté
Final Placement
All 7.
R5 6.

Thierry Chkondali

Rally Service Racing

Sébastien Raviot

Thierry Chkondali
Final Placement
All 9.
R5 8.

Nicolas Roux

Nicolas Roux

François Ravault

Nicolas Roux
Final Placement
All 8.
R5 7.

Christian de Boussac

Christian de Boussac Rallye Experience

Samuel Passetemps

Christian de Boussac
Final Placement
All 59.
R5 10.

Circuito Oscar Crespo Sucre

Bolivia
7.6. - 9.6.2019
tarmac / gravel

Mariano Aguilera

Mariano Aguilera

Diego Startari

Mariano Aguilera
Final Placement
All 5.
RC2 5.

Rodrigo Gutierrez

Rodrigo Gutierrez
4722HIP

Carlos Montero

Rodrigo Gutierrez
Final Placement
All 2.
RC2 2.

MRC Rally Tríbeč

Slovakia
7.6. - 9.6.2019
tarmac / gravel

Michal Žiak

Michal Žiak
BR S 044

Martin Krbyľa

Michal Žiak
Final Placement
All -

ValPista Rally Experience

Italy
8.6. - 9.6.2019
tarmac

Maurizio Di Gesù

Colombi Racing Team
FF 140TR

Antonio Forte

Maurizio Di Gesù
Final Placement
All -
R5 -

Dolomiti Rally

Italy
8.6. - 9.6.2019
tarmac

Marco Signor

Step Five Motorsport
11R 0410

Patrick Bernardi

Sama Racing
Final Placement
All 1.
R5 1.

Carlo Colferai

Laura Bizzotto
B 111 WXK

Massimo Moriconi

La Superba
Final Placement
All 5.
R5 3.

Nicola Cescutti

RB Motorsport
SP 0227

Simone Crosilla

Red White
Final Placement
All 7.
R5 5.

Massimo Vian

Xmotors
A·6259

Ylenia De Carlo

Xmotors
Final Placement
All 6.
R5 4.

Lars-Erik Torph Memorial Rally

Sweden
8.6.2019
gravel

Anton Eriksson

AE Motorsport
SP 05-71

Lars Andersson

Anton Eriksson
Final Placement
All 4.
4WD 4.

Jerker Axelsson

Pontus Tidemand Racing
BIKE

Mattias Andersson

Jerker Axelsson
Final Placement
All 2.
4WD 2.

Rallye Régional du Lochois

France
8.6. - 9.6.2019
tarmac

Jérôme Galpin

Team FJ

Anne Galpin

Jérôme Galpin
Final Placement
All 1.
R5 1.

Jean-Luc Roché

Team FJ

Alexandra Roché

Jean-Luc Roché